Doporučujeme

Kabelka a lodičky patří do šatníku každé ženy

Dámské lodičky jsou klasika, která se hodí nejen pro plesovou sezonu,
ale i na běžné nošení. V nabídce je celá řada různých modelů – s plnou nebo prázdnou špičkou, na platformě či klínku.

Také barevná paleta je široká, od klasických odstínů až po pestré barvy či vzory. I materiál je poměrně rozličný – od kůže a její napodobeniny až po různé druhy textilií. Jejich rozličné kombinace umožňují nošení k sukni, džínům nebo klasickým kalhotám. Díky tomu se tato obuv stala víceúčelovou. Každá žena zajisté najde ten správný model ke každému stylu oblečení, díky čemuž doladí svůj outfit, kterému dodá šmrnc.

Kabelky jsou nepostradatelnou nezbytností každé ženy. Vzhledem k tomu, že neexistuje univerzální kabelka, která by doplnila pokaždé její vzhled, určitě se v šatníku objeví více, než jedna. Při výběru hraje roli hned několik aspektů – kam má být nošena, co se do ní má vejít, styl oblečení, k němuž bude nošena, zda je sezonní či celoroční. Samozřejmě i barva hraje velkou roli (na výběr má vliv i základní barevný profil dané ženy).

Ideální je mít doma tři typy kabelek, které doplňují styl oblečení:

Základní provedení – barva černá, hnědá, béžová, smetanová či šedá.

Neutrální typ – džínová, kovové odstíny (stříbrná, bronzová…).

Doplňkový typ – červená, zelená, žlutá, meruňková.

Velikost a tvar kabelky závisí na tom, co v ní budete nosit. Pokud tam budou jen nějaké drobnosti, není důvod, aby byla velká. Pokud, v rámci svého zaměstnání, chodíte na časté schůzky a nosíte s sebou různé složky, desky a podobně, je potřeba kabelka větší.

Nejen vzhled, ale i materiál je důležitý. Potřebujete – li kabelku na každodenní nošení, volte kvalitu. Také by bylo dobré, aby se kabelka dala dobře udržovat. Ideální je kabelka kožená, která je sice dražší, ale je odolná a vydrží vám delší dobu.