Krása Zdraví

Vaše tělo volá SOS – 2. díl pohyb a relaxace

Pravidelná fyzická aktivita nepomáhá jen prodloužit život, ale snižuji riziko demence, podporuje imunitní systém, dodá tělu energii, podpoří lepší spánek, zrychlí metabolismus, podpoří odolnost proti stresu.

Pohybové aktivity

Ať zvolíte jakoukoli pohybovou aktivitu (běh, procházka, plavání, jízda na kole, tanec nebo třeba luxování či práce na zahrádce), prospějete tím svému tělu ve všech ohledech. Pohyb stimuluje lymfatický systém i vnitřní orgány, uvolňuje toxiny a díky zvýšenému pocení je pomůže vyloučit z těla.

Dýchejte zhluboka

Kvůli starostem během dne zapomínáme pořádně dýchat. Hluboké dýchání opět stimuluje lymfatický systém a zásobí tělo kyslíkem, který je potřebný pro jeho fungování .

Relaxujte

Stejně jako pohyb je i odpočinek důležitý pro správné fungování našeho těla. Naučte se odpočívat, najděte se chvilku pro sebe a třeba při přečtěte oblíbenou knížku. Velice důležitý je i spánek, při kterém pracuje detoxikační a regenerační systém našeho těla.

Očistná koupel

Alespoň jednou týdně si dopřejte vanu plnou vody, která pomůže uvolnit vaše tělo.

Připravte si detoxikační koupel:

  • hrnek sody bikarbony – neutralizuje kyselost toxinů
  • 5 kapek levandulového oleje – má antiseptické a zklidňující účinky
  • 5 kapek heřmánkového oleje – působí protizánětlivě

Saunování

Teplé procedury – finská sauna, infrasauna s působením léčebného infrazáření nebo parní procedury (ty pomáhají i vašim dýchacím cestám – zlepší odkašlávání a pokud použijete vhodné éterické oleje, pomůžou omladit vaši pleť), vám celé tělo pomohou pročistit. Zlepšíte cirkulaci krve a její okysličení, podpoříte trávení, posílíte obranyschopnost organismu a pomůžete nejen fyzickému, ale i psychickému uvolnění.

Masáže

Na výběr je celá řada možností. Ideální volbou je například medová či solná detoxikační masáž. Pokud sáhnete po lymfatické masáži, kromě uvolnění svalového napětí vám bude stimulovat cirkulaci krve a lymfy, která napomáhá odtoku toxických látek, podporuje detoxikaci organismu a zvýší vaši imunitu. Také je ideální volbou proti chronické únavě, která bývá na jaře běžná.

Tip: Navštivte náš magazín pro 50 a více