Krása

Chcete zářivý pohled? Pečujte o své oční okolí

Nikomu z nás nesluší kruhy a váčky pod očima. Komě nepěkného estetického vzhledu nám také přidávají nějaký ten růček navíc. Pokud chcete mít stále zářivý vzhled, je potřeba se o oční okolí pečlivě starat. Partie kolem očí mají nejtenčí a nejjemnější kůži. Ta je navíc neustále vystavena vnějším vlivům a je permanentně v pohybu.

Jak se o své oční okolí starat?

Prvním důležitým aspektem je důslednost. V případě péče o křehkou pleť v okolí očí to platí dvojnásob.

Než začnete aplikovat jakýkoli oční krém či přípravek, je potřeba, aby pokožka byla pečlivě vyčištěná a k aplikaci připravená.

Kosmetiku s pečujícími účinky je nejvhodnější používat především večer, neboť regenerační procesy probíhají hlavně v noci.

Na oční okolí nanášejte pouze malé množství přípravků a do pokožky je zapracovávejte pouze jemným poklepáváním či vmasírováním krouživými pohyby.

Pokud chcete, alespoň částečně, předcházet očním vráskám, používejte sluneční brýle i v zimním období a to v případě slunečného počasí.

Žádná kvalitní kosmetika vám nepomůže, pokud si nebudete dopřávat kvalitní spánek.

Ve vašem pohledu a stavu vaší pokožky se odráží i vaše životospráva. Velmi důležitá je vyvážená a kvalitní strava s dostatkem zeleniny, ovoce a tekutin.

Správné načasování

Každá pleť vyžaduje jiný druh péče.

20+

Vaše pleť září mládím. Můžete se však o ní začít starat preventivně a to lehkým očním krémem, který bude pleť hydratovat.

30+

Stopy času jsou zatím téměř neviditelné, ale můžete již začít používat přípravky proti prvním vráskám.

40+

Kolem očí se vám začínají prohlubovat vějířky vrásek. Je potřeba tedy sáhnout do nabídky krémů, které účinně posilují strukturu a elasticitu vaší pleti.

50+

Možná se vám zdá, že kůže kolem vašich očí jako by přibývala. Sáhněte do nabídky kosmetiky, která má liftingové účinky. Některé z vás možná zvažují i drobný chirurgický zákrok.