Doporučujeme

Vybíráte ten nejlepší parfém, ale nevíte si rady? Nechte si poradit!

Je úplně jedno, zda se řadíte mezi ty dámy, které jsou celý život věrny jedné značce či ráda s vůněmi experimentujete – poradíme úplně všem. Není vůbec divu, že jste se již v té spleti nabízených parfémů prostě ztratili a potřebujete pomocnou ruku ve tmě. Nevěšte hlavu, zodpovíme vám pár základních otázek, které vás snad z té mlhy vůní vyvedou.

Proč na mě voní parfém jinak, než na kamarádce?

Je obecnou pravdou, že každý člověk má svou osobitou vůni, která je odvislá na stavu jeho pokožky, kvalitě výživy a životních návycích. A proto se stává, že můžete cítit vůni stejného parfému na ostatních lidech odlišně. A rozhodně na to nemá vliv, jestli koupíte parfémy v akci, levné parfémy či parfémy za tisíce.

Na která místa bych měla parfém nanášet, aby vydržel co nejdéle?

V tomto případě záleží na koncentraci vámi vybrané voňavky. Pokud máte extrakt, je vhodné jej aplikovat pár kapkami za ušní boltec – a to právě z toho důvodu, že tohle místo je vysoce prokrvené – a na takových místech funguje parfém nejlépe. To znamená, že tento fakt platí také pro zápěstí, loketní či podkolenní jamky. Pokud máte parfém méně koncentrován, můžete jej klidně aplikovat i na oblečení. Pokud ale chcete vůně střídat, dejte pozor na oblečení, pokud není vyprané. Vůně by se mohly smíchat a výsledek by nemusel být zrovna příjemný či se hodit na danou příležitost.

Jak je třeba se o parfém starat?

Dbejte na to, aby nebyla lahvička uložena na místě, kam dopadají přímé sluneční paprsky. Pokud jej použijete, vraťte jej zpátky do papírové krabičky – tak vám vydrží klidně i dva roky. A jak poznat, že je čas koupit nový? Prohlédněte si pořádně jeho uzávěr – usazuje se tam pryskyřičný prstenec? Či samotný parfém tmavne? Pořiďte si nový! Klidně vsaďte na napodobeniny parfémů, které jsou v dnešní době velice oblíbeny!