Doporučujeme

Stolní fotbálky budou bavit celou rodinu

Stolní fotbálek patří k oblíbeným hrám všech věkových kategorií. Také jste propadli jeho kouzlu při akčních soubojích v hospodě?

Jestli ano, nemusíte nutně čekat na to, až si jej zase budete moci někde zahrát. Jednoduše si jej pořiďte domů.

Fotbálkové stoly jsou dnes běžně dostupné a můžete si tak užít napínavé souboje kdykoliv vás to napadne. Ať už je léto nebo zima, u domácího fotbálku se zabavíte vždycky.

Můžete vyzvat na souboj vaši rodinu nebo přátele a zároveň potrénovat vlastní dovednosti.

Chcete potrénovat rychlost, koordinaci i souhru se spoluhráčem? Pak si přečtěte následující článek o tom, proč je výhodné mít vlastní stolní fotbal v pohodlí domova.

Jednoduchá pravidla i akční hra

Domácí stolní fotbálek vnese do vašeho života akci i napětí, nehledě na vaše předešlé zkušenosti s touto hrou.

Hra je tvořena 8 pohyblivými hracími tyčemi – čtyřmi na každé straně. Stejně jako při běžném fotbalu má každý tým 11 hráčů. Madla jsou ovládána čtyřmi hráči, ale hrát se dá i ve dvou, pokud máte opravdu rychlé ruce.

Cílem je ubránit svou branku a naopak zasadit protihráči co nejvíce gólů. Díky tomu, že se vše odehrává na relativně malé ploše (obvykle o rozměrech 120 x 70 cm), je hra velice rychlá a akční a je důležité umět rychle reagovat a také spolupracovat se spoluhráčem.

Věřte, že jakmile se do hry ponoříte, vaše oči budou patřit jen malému míčku a vaše reflexy budou pracovat na maximum.

Hlavní výhody domácího stolního fotbalu

Tato hra dokáže vnést energii nejen do nudných deštivých večerů.

Můžete sledovat, jak se postupně zlepšujete a hra dostává úplně jiný rozměr. Jaké další výhody získáte díky snadno dostupnému domácímu stolnímu fotbálku?

1.Ideální způsob, jak zabavit celou rodinu

U této hry se můžete pravidelně scházet společně se svými dětmi a bavit se tak všichni pohromadě. Můžete vymýšlet různé ceny a odměny, nebo se třeba vsadit o to, kdo bude muset umýt nádobí.

2. Zbavení se stresu

Pokud zažíváte náročné krušné období nebo máte plnou hlavu starostí například kvůli práci, není nic lepšího, než si hlavu vyčistit zábavnou aktivitou. Při hraní stolního fotbalu opravdu nebudete mít čas přemýšlet nad tím, jak zaplatíte účty nebo kdy stihnete odevzdat pracovní úkol. Radost ze hry všechny problémy alespoň na chvíli zažene.

3. Zlepšení dovedností

Tato hra je založena na rychlých reflexech i schopnosti správně určit, jak se bude míček chovat. Vše se odehrává na malé ploše a hra je opravdu rychlá a akční. Díky pravidelnému tréninku se můžete stát opravdovými mistry a při hraní v herně nebo v hospodě nebudete mít konkurenci

4. Domácí turnaje

Nevíte, jak obohatit páteční večer nebo párty s přáteli? Vyzvěte je na turnaj ve stolním fotbálku! Můžete sestavit týmy dle preferencí nebo na základě slosování a užít si přátelský, ale přesto napínavý souboj. Zvolte si ceny nebo třeba vtipné úkoly pro tým, který prohraje. Vaši přátelé tuto aktivitu dozajista ocení a fotbálkové turnaje se mohou stát pravidelnou součástí večerů s přáteli a rodinou.

Podle čeho vybrat stolní fotbálek?

Při koupi stolního fotbálku se můžete rozhodnout, zda vám postačí hobby verze nebo jestli budete chtít profesionálnější herní stůl.

V zásadě se rozlišují tři hlavní typy stolních fotbálků:

  • Stolní fotbal pro domácí využití

  • Komerční stolní fotbal

  • Multifunkční stoly

Stolní fotbálek pro domácí využití

Ideální volba pro všechny, kdo si chtějí užít radost ze hry a zároveň mít doma kvalitní verzi fotbálku. Nemusíte se bát žádných vratkých stolů, které se hned rozbijí.

V naprosto dostupných cenových relacích můžete sehnat kvalitní dřevěný stůl, který vydrží i ty nejdivočejší zápasy. Tyto fotbálky bývají obvykle bez svrchního plexiskla a dají se snadno přenášet i skládat.

Komerční stolní fotbal

Tyto typy stolů určitě dobře znáte z hospod a heren. Jedná se o stoly vybavené otvorem na mince, s osvětlením i svrchním plexisklem. Tyto stoly jsou relativně těžké, nedají se složit, a proto jsou určeny k tomu zůstávat na jednom místě.

Využívají se také ve školách, kancelářích a na dalších místech, kde se kolem nich prostřídá hodně lidí.

Multifunkční stůl

Tato verze by se n arozdíl od komerčního fotbálku mohla rovněž hodit i k vám domů. Jedná se sice o nákladnější záležitost, ale kromě fotbálku si na takovém rozkládacím stole můžete zahrát například i stolní tenis, biliard, karetní hry a další.

Někdy se objeví i speciální verze, napodobující například reálné fotbalové stadiony.

Ať už však zvolíte jakoukoliv verzi, rozhodně s ní zaženete domácí nudu a užijete si spoustu legrace i sportovního napětí.

Už víte, jaký post vám bude u fotbálkového stolu příslušet? Stolní fotbálek může být i skvělou inspirací na vánoční dárek – určitě jeho pořízení tedy zvažte!