Doporučujeme

Jak si nejlépe poradit s výběrem cestovního pojištění?

Jestliže ráda cestujete, ať už sama, s přítelem, kamarádkou nebo s celou vaší rodinou, měla byste si vždy přibalit jednu stejnou věc. Jedná se o cestovní pojištění. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá: Cestovní pojištění vás kryje v případě, když se na cestách dostanete do problémů, a to nejen těch zdravotních. Máme pro vás několik důležitých pravidel, kterými je třeba se při pojištění řídit. Budete mít jistotu, že vyberete správně!

1. Zaměřte se na podmínky

Cestovní pojištění do zahraničí může mít několik podob. Pojistky se od sebe liší především podmínkami. Jiné podmínky mají pojistky pro běžnou dovolenou v rámci Evropy, jiné na cesty do exotických destinací, odlišné jsou i pojistky pro aktivní dovolenou apod. V první řadě se proto zaměřte na to, na jaké případy se pojistka vztahuje. Pokud například vyrážíte za lyžováním, je vhodné si zjistit, do jaké nadmořské výšky pojištění platí apod.

topwomen.cz_online_ergo_cz_01

2. Pozor na léčebné výlohy

Nejdůležitější položkou v cestovním pojištění jsou léčebné výlohy. Je to vyjádření částky, kterou za vás pojišťovna uhradí například za nákup léků, ošetření a pobyt v nemocnici, za transport do ČR apod. Čím jsou vyšší, tím lépe pro vás. Platí také, že čím je vaše cesta nebezpečnější (např. budete-li provozovat extrémní sporty apod.), tím by měly být léčebné výlohy vyšší.

3. Srovnávejte

Ceny pojistek se mohou u pojišťoven výrazně lišit i o stokoruny. Než pojištění koupíte, porovnejte si nabídky. Cenu vám pomůže stanovit kalkulačka cestovního pojištění, nabídky porovnáte pomocí online srovnávačů.

topwomen.cz_online_ergo_cz_02

4. Vyplatí se připojištění

Většina pojišťoven nabízí k základnímu cestovnímu pojištění ještě různé druhy připojištění. Nejčastěji je to připojištění zavazadel a pojištění odpovědnosti (více o něm zde). Oba druhy se určitě vyplatí sjednat.

5. Nepodceňujte situaci

Pamatujte, že nikdy nevíte, co se vám na cestách přihodí. Ve všech případech byste měla být připravena okamžitě pomoci. Jestliže například vyrážíte do přírody a víte, že budete v místech, kde se hned nedostanete k lékaři, zabalte si s sebou ještě cestovní lékárničku.

Pokud se budete řídit těmito pravidly, neuděláte při výběru pojištění chybu. Pro jistotu si ještě přečtěte tyto dotazy k pojištění na cesty a můžete vyrazit!