Doporučujeme

Chcete v šatech ukázat dokonalou postavu?

Podzim je tu, což je jasný signál, že již brzy bude zahájena plesová sezóna. Máte strach, že vám šaty nebudou sedět a jejich jemná látka poodhalí každý faldík? Nebo jste se konečně rozhodla, že uděláte něco pro své zdraví a začnete se pravidelně hýbat? Vrhněte se na to! Máme pro vás několik dobrých rad, jak vaši postavu vytvarujete do dokonalých křivek.

1. Změňte jídelníček

Základem úspěchu na cestě za krásnou postavou je změna jídelníčku. Rozhodně se nemusíte trápit dietami. Stačí jen několik změn typu: vyměnit sladké jídlo za ovoce, začíst jíst hodně zeleniny, vyřadit tučné potraviny apod. Inspirací vám může být jídelníček v tomto článku.

2. Najděte si vhodný sport

Pokud se již tuto plesovou sezónu chcete pochlubit krásnou postavou, měla byste se začít hýbat. Na výběr máte z mnoha druhů sportů. Ideální je aerobik či jiné pohybové cvičení. Doporučujeme také posilování. Při něm totiž spálíte kalorie a trénink je možné zaměřit na partie, které potřebují nejvíce „upravit“.

topwomen.cz_kentoyafitness_cz_01

3. Vedení je nutnost

Pokud se rozhodnete pro posilování, měla byste se svěřit do rukou profesionálního trenéra nebo trenérky. Vašim trenérem se může stát i Lukáš Osladil, který má za sebou mnoho úspěchů ze soutěží v kulturistice na tuzemské i mezinárodní scéně. Lukáš působí v Kentoya posilovna Praha a kromě nastavení tréninku vám pomůže i s jídelníčkem – sestaví vám osobní stravovací plán zaměřený na hubnutí.

topwomen.cz_kentoyafitness_cz_02

4. Vhodná výbava

Aby pro vás cvičení bylo příjemné, měla byste si pořídit vhodné sportovní oblečení. Vsaďte na prodyšné materiály, které dokáží odvádět pot.

5. Naučte se relaxovat

Vaše tělo dostane při tréninku hodně zabrat, proto je důležité, aby mělo šanci regenerovat. Musíte se naučit odpočívat – zajděte si například na masáž, navštěvujte saunu. Vhodným typem relaxace je i solárium Praha. Opálíte se a vaše tělo se dokonale prohřeje.