Doporučujeme

Jak se připravit na příchod miminka?

Možná se vám zdá, že vaše těhotenství trvá věčně. Mezitím využijte dlouhé čekání, abyste se co nejlépe připravili na budoucí změny. Trocha plánování předem vám usnadní odpočinek a užijte si těhotenství s blížícím se termínem porodu.

Najděte lékaře pro své dítě

Péče o kojence vyžaduje dohled pediatra. Možná budete chtít začít hledat pediatra nebo rodinného lékaře pro vaše dítě uprostřed těhotenství. To se může zdát brzy, ale budete se chtít věnovat spoustu času na nalezení lékaře, který bude pro vaši rodinu vhodný – a který vezme nové pacienty a přijme vaše pojištění.

Připravte partnera

Péče o miminka je náročná. Stejně jako je důležité mluvit o tom, jak vám váš partner může pomoci během porodu, nezapomeňte diskutovat o tom, co od budete potřebovat po příchodu domů z porodnice. Odlišná očekávání mohou způsobit velké konflikty, takže se pokuste to vyřešit dopředu, jak nejlépe umíte.

Nepředpokládejte, že váš partner ví, jak dítě změní váš život vzhůru nohama. Mluvte o tom, jak rozdělíte povinnosti dítěte a domácnosti. A poučte svého partnera o méně zřejmých věcech, například o tom, jak vás podporovat při kojení.

Promluvte si se zkušenými matkami

O mateřství existuje celá řada věcí, které z jakéhokoli důvodu někdy zůstávají tabu – únik moči a snížená sexuální touha jsou jen některé z nich.

Nebudete mít stejné zkušenosti jako vaše kamarádky, ale včasné zjištění určitých věcí může snížit překvapení nebo nejistotu.

Připravte starší sourozence a – domácí mazlíčky

Nové dítě může změnit svět vašich starších dětí ještě více než ten váš. Naštěstí má vaše rodina na změnu několik měsíců a existují věci, které můžete udělat pro to, abyste připravili půdu pro nového bratra nebo sestru.

Mnoho rodičů používá dětskou panenku, aby pomohlo jejich dítěti pochopit, co přijde. Starší batolata nebo předškolní děti si užívají předstíranou hru, a když uvidí, jak dítě přebalujete nebo krmíte, bude mu to povědomé.