Doporučujeme

Jak porazit jarní úklid snadno a rychle?

Konec zimy je pomalu tady a jaro klepe na dveře a s tím samozřejmě nově nabitá energie a pocit, že je potřeba pořádně úklid jak zevnitř tak zvenku a máte pravdu.

Jaro a sluníčko nás všechny naplno nabije ale je potřeba vnést novou energii také do našich místností, aby jsme se cítili dobře. Jak ale udělat snadno a rychle, aby jsme to měli co nejdříve za sebou a zároveň cítili ten skvělý pocit zadostiučinění?

V případě jarního úklidu je důkladná generálka základ, hlavní ale je, abyste na to pořádně viděli a proto první umyjte okna a vyměňte záclony. Nejlepší pomocník na okna a skleněné dveře jsou vysavače na okna, jejichž užití je jednoduché a účinné. Tyto vysavače a samozřejmě další zboží jako jsou parní mopy, mycí linky, podlahové myčky, tlakové myčky, čistič teras, zametače, škrabky na led, čerpadla, zahradní techniku a další úklidové vybavení Vám nabídne firma Karcher. Využijte slevové kódy Karcher při koupi těchto pomocníků. Nezapomeňte na okenní rámy, kde se udržuje nejvíce špíny, případně i hmyz.

Vrhněte se na generální úklid veškerých skříní, poliček a zásuvek a zbavte se všeho, co už nepotřebujete. Vyměňte zimní oblečení za letní. Přebytečné věci jako je oblečení, obuv a jiné doplňky včetně například hraček pro děti můžete věnovat na charitu a udělat tak dobrý skutek. Utřete prach a vytřiďte si přebytečné věci v kuchyni, zabráníte tak šíření otravného hmyzu, kterému se hlavně přes teplé měsíce v roce dobře daří.

V ložnici si vyměňte svěží a nové jarní povlečení a závěsy. V obýváku vyměňte potahy a případné doplňky. Inspirujte se například se slevovými kódy na 4home.cz nebo na Bighome.cz, kde můžete využít výprodeje skladů a ušetřit tak za nové zboží.

Vydezinfikujte si koupelnu a toaletu silnými prostředky, které najdete v supermarketech nebo přímo drogeriích. Využít můžete i ekologickou kosmetiku, která neobsahuje tolik chemie. Na Vivantis najdete kategorii eko kosmetika, kde přesně ty zdravější prostředky najdete včetně pracích prášku, pracích gelů a aviváží.

Vysajte a vytřete podlahy, pokud už jste si nepořídili robotický vysavač, který v té nejnovější verzi dokáže i vytřít podlahu. No a nakonec jako bonus si byt provoňte vonnou svíčkou, vonnými tyčinkami, olejíčky nebo květinami. Inspirujte se například v ochodě bytove-parfemy.cz nebo slevami parfemy.cz. Poslední co Vám zbývá je očista uvnitř.