Doporučujeme

Jak je to s kávou v těhotenství?

Když je žena v požehnaném stavu, má zakázáno mnoho věcí. Důvod je jednoduchý, nestará se pouze o sebe, ale i o nový život, který nosí ve svém bříšku. Aby se dítě správně vyvíjelo, je třeba si odepřít celou škálu věcí, jelikož má matka s dítětem společný krevní oběh a je potřeba ho zbytečně neohrožovat. Často probíraným tématem je káva, ani ta se nedoporučuje v těhotenství pít, skutečně si ji ale musí těhotné ženy zcela odepřít?

Bylo provedeno více studií a některé ukazují, že by dávka kofeinu do 200 mg denně nemusela plod nijak poznamenat. To samé se týká kojení. Pití kávy v těhotenství je na zodpovědnosti každé matky, ale pokud chcete mít stoprocentní jistotu, že dítěti nijak neublížíte můžete vyzkoušet kávu bez kofeinu nebo nízkokofeinovou kávu. To jsou alternativy, které mohou těhotné ženy konzumovat a dokonce i v těhotenství si pochutnat na dobré kávě.

Jak kávu správně skladovat?

Pokud milujete praženou kávu, je třeba se naučit ji správně skladovat. Představíme si základní pravidla skladování kávy.

Základem je u kávy sledování data pražení, je vhodné kupovat kávu tam, kde se datum pražení udává. Ideální volbou je pražírna kávy na Ebenica.cz. Vždy preferujte zrnkovou kávu, kterou si sami umelete. Zrnková káva si svou chuť uchová až 2 týdny, ale umletá zvětrá už za 24 hodin. Vždy si tedy objednávejte pouze tolik kávy, kterou jste schopni vypít. Dále je důležité kávu chránit před vzduchem, aby neabsorbovala kyslík, jinak ztratí své aromatické látky. Kávu neskladujte ve skleněné nádobě na slunci, ale v neprůhledné nádobě a na tmavém místě. Dávejte však pozor na vlhkost, káva musí být v suchu, nejlepší umístění je do kvalitního uzavíratelného obalu, který nepropustí vzduch. Pravidel pro skladování kávy není mnoho, je dobré na ně dávat pozor. Při správném skladování a včasném spotřebování si vždy užijete skvělou kávu.