Doporučujeme

Co by měly splňovat kvalitní holínky?

Dětské holínky, dámské holínky i holínky pro muže už dnes zdaleka neplní jen ochrannou funkci, naopak je toho mnohem více. Z holínek se může klidně stát stylová obuv, v níž se budete cítit nadmíru pohodlně i v období, kdy zrovna neprší.

Chystáte s na chatu, na dovolenou v přírodě? Měli byste mít vždy po ruce pánské holinky nebo gumáky pro ženy, které disponují těmi správnými kvalitami. Jaké vlastnosti by tedy měly mít takové gumové boty, aby splnili i ty nejnáročnější požadavky?

Ochrana před vodou

Dámské tenisky či pánské tenisky z plátěného materiálu vám jen těžko zajistí stále suchou nožku. Moderní holinky to ale dokážou snadno a je to samozřejmě hlavní předpoklad pro jejich funkčnost. Jinak řečeno, moderní gumáky by měly být dokonale vodotěsné, ale také odolné vůči různým nečistotám.

Pohodlí a komfort

Základem každé obuvi je pohodlnost a platí to i pro pánské a dámské holinky. Také u dětí by mělo být zajištěno, aby byly materiály této dětské obuvi zcela neprostupné, při tom ale komfortní. Musíte si uvědomit, že děti dávají svým holinkám často velmi zabrat a šlápnou do každé kaluže, která se jim namane.

Styl moderních holinek

Každá pánská a dámská obuv by dnes měla splňovat vysoké požadavky na stylovost a design. Mnoho žen si pořizuje gumáky, které jsou pestrobarevné a zdobné, při tom stále splní svou hlavní funkci, tedy ochrání nohu před mokrem a vlhkem.

Odolný materiál

Odolnost materiálu se vždy cení, a dámská či pánská obuv není žádnou výjimkou. Již jsme si připomněli důležitost toho, aby byla guma nepropustná a voděodolná, stejně tak by ale měla pánská a dámská obuv z gumy odolávat náročnému terénu, blátu nebo dokonce nízkým teplotám. Poměrně běžně se vyrábí holinky s vložkou nebo s kožíškem, vhodné nejen do podzimního sychrava, ale také do zimních mrazů.