Doporučujeme

Jak vybrat správný Prestashop hosting

Pokud chcete vytvořit e-shop pomocí Prestashopu budete potřebovat hosting. Služba s názvem hosting je v podstatě pronajmutí části počítače, který poskytuje určitě služby a připojení k internetu. Jak vybrat správný Prestashop hosting, se dozvíte níže.

 

Prostor na disku pro Prestashop hosting

V případě, že tvoříte obyčejné stránky, bohatě se vejdete s velikostí hostingu do 1GB. Pokud si však zamýšlíte vytvořit e-shop s několika stovkami či tisíci produkty, je zapotřebí mnohem větší prostor. Ideální volbou je hosting s prostorem kolem 5GB. Ten nabízí dostatek místa i pro větší eshop.

prestashop_development

Dostupnost

Prestashop hosting by měl mít určitou kvalitu. Přece jen budete nabízet produkt či službu a pokud vám nepůjdou stránky odradíte tak své zákazníky. Pokud narazíte na hosting, který slibuje 100 dostupnost, tak ji berte s rezervou. Dříve nebo později k výpadku dojde. Akceptovatelná dostupnost a často udávaná pravdivá hodnota se udává kolem 99,7%. Zkrátka za celý rok se výpadky sečtou do jednoho dne.

Zálohování

nabizime-2Prestashop podpora by měla být samozřejmostí každého správného hostingu. Je tedy potřeba mít na paměti pravidelné zálohování svého e-shopu. Jedině tak předejte případným ztrátám, kdyby se stalo něco s vašimi daty. Provádějte zálohu na vašem hostingu každý den, obzvláště pokud provozujete e-shop s několika stovkami položek.

Jaké jsou ceny pro Prestashop hosting?

Ceny za hosting jsou velmi nízko. Je to díky vysoké konkurenci na trhu s internetovými službami. Za zhruba 100-150 Kč získáte hosting, který vyhovuje většině webů. Pro náročnější projekty si budete muset trošičku připlatit, ale ty většinou vyžadují virtuální servery nebo dedikované servery. Na klasický eshop stačí standardní hosting za normální cenu. Peníze by však při výběru hostingu pro Prestashop neměli hrát roli. Ne vždy totiž platí, že ten nejlevnější je i ten nejlepší.