Uncategorized

Kosmetické štětce – je rozdíl mezi štětcem a štětcem?

Kosmetické štětce můžeme velmi všeobecně rozdělit do dvou skupin. Jedny jsou ty, které mají přírodní štětinky a tu druhou skupinu tvoří štětce, které mají štětinky syntetické. Jaký je mezi nimi rozdíl? Za prvé přírodní štětce mnohem lépe nabírají líčidla a také jsou na dotek příjemnější a i měkčí. Zvířat, ze kterých jsou štětce vyráběny, je celá řada.

3Rozdělení kosmetických štětců MAX FACTOR

Můžete si tak pořídit například štětec se štětinami ze sobolů, norkům veverek, koní, kun, koz, nebo také prasat. Tyto přírodní štětce jsou perfektní pro nanášení pudrů, tvářenek, stejně tak i očních stínů. Ovšem mastné a tekuté, krémové make-upy se budou mnohem lépe aplikovat za pomoci syntetických štětců. Jejich velkou výhodou je jednoduchost v údržbě a celkem i příznivější cena.

Štětcový základ

Kosmetických štětců je na dnešním trhu opravdu nespočet. Je ovšem určitý základ, který by v žádném případě neměl chybět v žádné kosmetické taštičce. Správná sada štětců na líčení by měla obsahovat štětec na pudr, stejně tak i štětec na tvářenku a také i na rty. Dále také kulatý a plochý štětec na oční stíny. Profesionální vizážisté radí doplnit tuto základní sadu ještě o štětec na make-up.

Nezapomínejte na pravidelné čištění

Čím lépe a častěji se budete o své kosmetické štětce starat, tím déle vám vydrží. Tím, že je každý den používáte, je vystavujete mnoha nepříznivým vlivům. Proto je potřeba je pravidelně velmi pečlivě vyčistit. V tom vám mohou například pomoci speciální čističe na štětce. Stejně dobře vám v tomto úkolu poslouží i dětský nebo jiný jemnější šampon. Nezapomeňte je poté velmi důkladně opláchnout, aby v něm nezůstaly stopy šamponu. Po vyprání je nechejte pořádně vyschnout. Tuto štětcovou očistu provádějte minimálně jednou týdně.

1Kosmetické štětce

Rozdělení kosmetických štětců

Na první pohled se můžete zdát, že názvy jednotlivých štětců jsou minimálně matoucí. Proto jsme pro vás připravili přehled těch nejzákladnějších typů, se kterými se můžete setkat. Foundation Brush je název pro podkladový štětec, který se používá na nanášení make-upu. Je charakteristický vysokou hustotou, a také jemností. Je ideální pro nanášení podkladových bází, stejně tak i již zmíněných make-upů, pudrů a tvářenek. Powder Brush je název pro štětec na pudr, který poznáte podle toho, že je kulatý, velký a bohatý na štětiny, které jsou dlouhé. Na tváře je doporučován štětec Blush Brush, který se skvěle hodí na nanášení tvářenek, bronzeru nebo také i rozjasňovače. Jeho charakteristickými rysy jsou sešikmené chloupky, které mají napomáhat k dokonalejšímu kopírování tvaru vaší tváře. Štětec Lip Brush je zase skvělý pro nanášení rtěnky. Pokud milujete kouřové stíny, rozhodně by vám neměl chybět štětec Smokey Eye Brush, který je naprosto úžasný pro roztírání očních stínů do kouřové podoby. Na druhé straně štětec Eye Liner Brush zase vykouzlí ty nejtenčí oční linky. Jestliže potřebujete použít korektor, šáhněte po štětečku s názvem Concealer Brush.

2Štětcový základ

Mezi nejznámější značku kosmetických štětců jednoznačně patří i Max Factor, jenž nabízí kosmetické štětce na pudr, na tvářenku, na oční linky a v neposlední řadě také i kartáčky na řasy a obočí.