Doporučujeme

Je čas koupit novou postel? Vybírejte správně, jde i o vaše zdraví

Chcete, aby vaše postel nebyla jen příjemným odpočinkovým místem, kde načerpáte novou energii, ale také skvělým designovým doplňkem? Vsaďte na ty správné materiály a změňte celý nádech vaší ložnice. Protože kvalita spánku je závislá také od toho, jak se budete ve vaší ložnici cítit.

Kovaná postel – nejnovější design?

Kovaná postel je velmi elegantní. Kované postele se staly velice oblíbené pro svou estetickou jedinečnost. Častokrát jsou ozdobné prvky na postelích vyrobeny ručně, tudíž jsou to naprosté originály. Nicméně, mimo těch nejmodernějších designů jsou na trhu dostupné také postele ve „vintage stylu“, který se stal v poslední době oblíbeným v nejedné domácnosti.

Tenhle typ postele vychází z kovové konstrukce, která dokáže zajistit skvělou stabilitu a dlouhou životnost celého rámu. Její největší předností je, že materiál je lehký, a hlavně nepotřebuje žádnou přehnanou péči. Prostě jej občas otřete od prachu a postel zase vypadá jako nová. Komu by se to nelíbilo?

Kovová postel je také častou volbou při výběru postele, jelikož v noci nevydává obtěžující zvuky, jako například postel dřevěná. Pokud by se přeci jen stalo, že kovová postel začne vrzat, stačí jednoduše přitáhnout šroubky a je po problému.

Nezapomeňte na kvalitní matraci!

Dokonalý spánek je třeba podpořit nejenom správnou konstrukcí postele, ale hlavně kvalitou matrace, na kterou budete každou noc uléhat. Jádro musí dokonale kopírovat vaše záda a její tvrdost být přizpůsobena vašemu věku. Při správném výběru matrace se vám v noci uvolní meziobratlové ploténky, čímž nedochází k jejich deformaci – a to je zásadní krok k tomu, aby vás při probuzení nebolela záda.

Jak je známo – zdraví je prostě k nezaplacení. Nešetřete tedy na sobě, vaše tělo vám jistě poděkuje a vy budete nabití energií každé ráno.