Doporučujeme

Zdravé čokolády bez bílého cukru

Honí vás občas mlsná? Koho by nehonila. Mlsat se dá i zdravě, jen musíte vědět, po čem sáhnout. Zdravé mohou být čokolády, ořechová másla nebo ovocné tyčinky na svačinu. Příroda nám dává mnoho darů, jen je musíme umět vhodně využít.

Mlsejte zdravě, dokonce i čokoládu

Většina dnešních čokolád a dalších sladkostí však obsahuje nezdravý bílý cukr a další nevhodná dochucovadla, která vašemu tělu škodí. Podobně jako řadu dalších složek, které mají čokoládovou hmotu pouze nastavit a tím i zlevnit její výrobu. Naštěstí dnes najdeme celou řadu výrobců, kteří si tento problém uvědomili a namísto zisku se zaměřili primárně na výrobu zdravých čokolád bez bílého cukru, často v BIO kvalitě.

Na zdravějších čokoládách si pochutnáte nejen vy, ale také celá vaše rodina. Koupit je můžete svým dětem, přátelům nebo jako dárek pro kolegy v práci. Kakao samo o sobě je pro tělo prospěšné. To teprve bílý cukr je tím, co ho znehodnotí, přidá čokoládě zbytečné kalorie a právě kvůli němu se na sladkém stáváme závislými. Zaujmout by vás mohla Bio hořká čokoláda MÁTA RAPUNZEL, Healthyco Mléčná čokoláda bez cukru 100 g nebo Čokoláda hořká 65% s proteinem.

Ořechové krémy a lyofilizované ovoce

A co teprve ořechové krémy, to je další level mlsání. Nejlepší jsou ty 100% bez přidaného bílého cukru. Můžete je použít při pečení, dát je jako dárek nebo jen tak mlsat na lžičku. Nejraději je mají děti. Udělejte jim zdravé narozeniny nebo Mikuláše. Uvidíte, že si nový způsob mlsání zamilují.

Další zdravou pochoutkou je lyofilizované ovoce, tedy ovoce sušené mrazem. Plné vitamínů a minerálních látek a navíc bez přidaného bílého cukru. Zdravé mlsání nebylo nikdy snadnější. Lyofilizované ovoce bez bílého cukru si můžete vzít do kabelky, nechat v autě jako svačinku pro všechny případy nebo je přibalit dětem ke svačině.

Kde koupit zdravé mlsání?

Tam, kde mají od všeho něco. Ideální volbou je e-shop Štíhlonožka.cz. U každého produktu najdete přesné složení, informace o výrobci a nutriční hodnoty na 100 g uvedené na obale produktu. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem nebo budete chtít více informací o produktech, stačí napsat a zjistíte vše, co potřebujete.