Co vše můžete konzumovat, pokud jste veganem

O veganství kolují nejrůznější zvěsti a ještě stále je veganství mnohými bráno jako módní výstřelek. Být veganem neznamená však nic jiného než to, že změníte své stravování a filosofii životního stylu.

Kdo je vegan?

Vegan je člověk, který odmítá konzumaci masa a živočišných produktů, tedy mléka, vajec či medu. Vegani se však od sebe odlišují tím, proč se pro tento způsob stravování rozhodli. Někteří volí tuto cestu stravování proto, že jim maso nechutná a rozhodli se omezit i další živočišné produkty, někteří nechtějí konzumovat potraviny, kvůli kterým se museli někteří živočichové trápit či byli zabiti. Nejčastějším důvodem je však to, že absolutně odmítají zneužívání zvířat lidmi, natož jejich konzumaci. Striktní vegani odmítají například i obuv a doplňky z kůže apod.

Proč být veganem?

Veganem můžete být proto, že chcete změnit svůj dosavadní životní styl a vyzkoušet zdravější formu stravování či protože nesouhlasíte s využíváním živočichů člověkem. Tím, že budete veganem, se zásadně změní vaše filosofie a přístup k životu.

Co vegani konzumují?

Představa veganské stravy je mnohdy klamavá. Mnoho osob se domnívá, že vegani konzumují jen syrovou zeleninu a klíčky. Pravdou je, že rostlinná říše nabízí veganům rozmanitou nabídku potravin. Jednoduše se dají sehnat náhražky za klasické živočišné produkty. Vegani konzumují například veganské maso, rostlinná mléka, oříšková másla apod. Veganské potraviny jsou rozmanité a i když vegani nejí živočišné produkty, jejich strava je opravdu chutná.

Inspirace a pečlivost

Pravdou je, že veganství vyžaduje dostatek studia o stravě a pečlivost, která se týká vyváženého jídelníčku. Pokud budete hledat pravidelně inspiraci a s jídlem experimentovat, zjistíte, že veganská strava dokáže být pestrou a nesmírně zajímavou.