Krása

Připravte své nohy na léto

Používáme je každý den, přesto se na jejich péči občas zapomíná. O čem je řeč? No přeci o našich nohou. Je to část těla, která je každodenně velmi zatěžovaná a namáhaná a díky tomu se u nich může objevovat celá řada obtíží. Některé jsou viditelné, jiné nikoli. Mezi ty viditelné patří suchá kůže na nohou i chodidlech, která velmi často rohovatí a praskají.

Vysychání kůže se zhoršuje nejen nesprávnou péči a životosprávou, ale velký vliv na něj má i věk. Hydrataci chodidel bychom neměli v žádném případě podceňovat.

Jak pečovat o chodidla?

Vzhledem k tomu, že mazové žlázy s věkem produkují méně mazu, je potřeba chodidlům dodat regeneraci a hydrataci v podobě hydratačních krémů či balzámů, které pokožku zjemní a brání v jejím vysychání. Pro odstranění zrohovatělé kůže chodidel můžete použít i bylinné koupele a soli. Pokud hledáte úlevu pro unavené nohy, vyzkoušejte bylinné přípravky s obsahem arniky, kostivalu a kaštanu.

  • Hydratační a regenerační krémy

Pomáhají hydratovat a zjemňovat namáhanou pokožku chodidel. Pokud tyto přípravky budete používat pravidelně, budou fungovat i jako prevence proti vysoušení a rohovatění pokožky. V krémech se často nachází jojobový olej, včelí vosk, vitamín E a výtažky z celé řady rostlin mezi něž patří Aloe Vera, obilné klíčky, arnika či kaštan.

  • Gel pro péči o zrohovatělou pokožku nohou

Gel obsahuje směs látek, které pomáhají ztvrdlou pokožku zjemnit. Velmi často se v něm nachází jojobový či avokádový olej, vitamín E, extrakty z měsíčku či obilných klíčků a arnika. Tyto látky pomáhají dokonale regenerovat pokožku nohou. Gel je vhodné nanášet v silnější vrstvě, zakrýt bavlněnou látkou a nechat působit přes noc.

  • Zvláčňující emulze

Je vhodná na místa se zvýšenou tvorbou tvrdé kůže, mezi něž patří i plosky a paty nohou. Obsahuje velké množství hydratačních přísad, které urychlují hydrataci a regeneraci pokožky.