Krása

Vybíráme šperky podle barvy vlasů či očí

Pokud přemýšlíte nad koupí nového šperku, ale váháte nad jeho výběrem, jako vodítko by vám mohla pomoci i barva vlasů nebo očí. Ačkoli se často barevný odstín vlasů přehlíží, je důležitou součástí celkového dojmu, který na nás konkrétní osoba dělá. Měli bychom na něj brát ohled především při výběru naušnic a náhrdelníků.

 

Černovlásky

Tmavá barva vlasů umožňuje nosit zářivé a odvážné barvy jako jsou sytě růžová, tmavě červená, světle modrá nebo zelená. Nádherný kontrast vytváří růženíny, granáty, bílý topaz, fialový ametyst nebo rudý rubín.

Brunetky

Hnědé barvě vlasů sluší celá řada drahých kamenů. Mohou to být modré, sytě červené nebo fialové barvy. Mezi ideální kameny patří safíry, modrý topaz, podzimní barvy jantaru nebo ohnivý rubín. Vhodný je i šperk s ametystem, citrínem nebo turmalínem.

Zrzky

K ohnivé barvě vlasů bude nejlépe ladit barva neutrální se zemitými tóny, jakými jsou tmavě zelená, sytě modrá nebo žlutá barva. Z drahých kamenů je pak ideální volba smaragd, tanzanit, citrín, jantar nebo opál.

Blondýnky

Tyto ženy mají výhodu, neboť s jejich barvou vlasů ladí většina barev, ale některé dokáží krásu ještě podtrhnout. Jsou to například modré safíry, topazy, akvamarín nebo tyrkys. Velmi dobrou volbou jsou i smaragdy nebo olivíny. Světlé pleti i vlasům dodají zdravý lesky šperky s drahokamy zbarvenými do oranžova.

Výběr šperků podle barvy očí

I barva očí může šperk povznést nebo naopak.

K modrým očím se hodí stříbro, platina či bílé zlato. Jiskru jim dodá achát, akvamarín, safíry, rubíny nebo červené drahokamy.

K zelené barvě očí se hodí teplé i chladné tóny kovů ušlechtilých. Při výběru kamenů sáhněte do nabídky smaragdů, ametystů, jadeitů, olivínů, tyrkysu nebo turmalínu.

Oříškové oči zvýrazní barva růžová nebo purpurová.

Hnědým očím zase sluší žluté a bílé zlato, stříbro nebo platina a mezi kameny vévodí zelené smaragdy, modré safíry, ohnivé rubíny či temné granáty.