Krása Zdraví

Vyzkoušejte účinky zábalů s bahnem Mrtvého moře

Minerální bahno z Mrtvého moře je přírodní produkt, který se využívá pro omlazení pokožky, ale i na celou řadu kožních potíží. Má velkou koncentraci soli a minerálních látek, díky nimž dosahuje dobrých výsledků v péči o pleť, pokožku, ale i celý lidský organismus.

Pokožce dodá výživu, odstraní odumřelé kožní buňky, pokožku zpevní a dodá jí mladší vzhled. Podporuje redukci strií či jizviček po operaci. Velmi oblíbené jsou zábaly při zeštíhlujících a proticelulitních procedurách, neboť urychlují rozklad a spalování buněk podkožní tukové vrstvy.

Bahenní zábaly mají pozitivní účinky při léčbě pohybového aparátu. Pomáhají snižovat bolest svalů a kloubů, uvolní a celkově posílí celý organismus, podpoří krevní oběh a mají detoxikační účinky. Také zlepšují fungování imunitního systému.

Jak na domácí bahenní zábaly či procedury

  • Přírodní minerální bahno z mrtvého moře zakoupíte v lékárně či specializovaných obchodech.
  • Před aplikací je potřeba jej řádně promíchat, nejsou vhodné kovové předměty. Pokud se v produktu vyskytne voda, v žádném případě ji nevylévejte, protože obsahuje cenné minerály.
  • Bahno nahřejte ve vodní lázni na vámi přijatelnou teplotu, minerály tak budou lépe působit a bahno se snadněji aplikuje.
  • Vzhledem k tomu, že bahno je přírodní produkt, na textilii zanechává skvrny. Většinou je lze vyprat, ale raději používejte textilie starší a v tmavé barvě (především prostěradlo nebo deku).
  • Množství bahna závisí na tom, na jak velkou část těla jej chcete aplikovat. Na zábal celého těla postačí asi 300 – 500 g bahna.

Zábal

Bahno naneste, nebo si nechte nanést v tenké vrstvě na pokožku těla, vyhněte se kontaktu s očima a jejich okolím. Následně relaxujte na lůžku po dobu 20 – 30 minut. Je potřeba zajistit zvýšené teplo – zahřívací deka nebo elektrická podložka.

Následně se řádně osprchujte, nepoužívejte mýdlo ani sprchové gely a setrvejte v klidu a teple. Nezapomínejte na pitný režim, ideální jsou bylinné čaje nebo neperlivá voda.

Rady na závěr:

Bahno nelze používat na otevřené rány.

Minerály zvyšují osmotický tlak a následně dochází ke zvýšení tlaku krevního i srdeční činnosti. Pokud trpíte srdečně – cévními potížemi, konzultujte předem s lékařem.

Pořizujte si produkty pouze ověřených značek.