Víte, jak si vybrat vhodné těhotenské oblečení?

Pokud patříte mezi nastávající maminky, je potřeba nejen dodržovat správnou životosprávu, ale také si musíte vybrat vhodné těhotenské oblečení. Nemusíte však mít obavy, že si nebudete moci zachovat svůj dosavadní styl. I těhotenská móda je elegantní. Jen je potřeba dodržet, při jejím výběru, několik pravidel.

Při výběru těhotenského oblečení mějte na paměti: 

Jednotlivé kousky oděvu by měly být pohodlné a prodyšné, měly by umožňovat snadný pohyb.

Při výběru spodního prádla volte především materiál bavlněný. Také bude potřeba pořídit si větší podprsenku, začnou se vám zvětšovat prsa.

Vhodným druhem oblečení nejsou těsné kalhoty, punčocháče, podvazky či břišní pásy.

Těhotenská móda je různorodá, proto pro vyšší stádium těhotenství volte kousky, které se dají snadno povolit. U kalhot a sukní jsou vhodné gumové pásy s různě nastavitelnými knoflíky.

  • Obuv

Během těhotenství také dochází ke změně těžiště, je na to tedy třeba pamatovat i při výběru obuvi. Vhodné boty jsou na nižším a širším podpatku. Je možné, že budete potřebovat i větší velikost, než jste původně zvyklá kupovat. Myslete na to především, pokud budete kupovat obuv zimní.

Tipy pro vás

  • Nenakupujte na poslední chvíli

Na počátku těhotenství jsou sice tělesné změny téměř nepostřehnutelné. Je však vhodné pomalu začít obměňovat šatník. Můžete si pořídit oblečení, které lze nosit během celého období těhotenství, jen je vždy trochu povolíte. Nákupy na počátku těhotenství jsou také vhodnější, protože ještě máte dostatek energie. S rostoucím bříškem se budete cítit neohrabaná a nebude se vám chtít vyrážet na větší nákupy.

  • Kvalitní spodní prádlo

To vytváří základ pohodlí. Při výběru podprsenky mějte na paměti, že musí být pevná, aby poskytla oporu pro prsa, ale může se, během těhotenství, i zvětšovat.

  • Praktická stránka výběru

Vzhled a pohodlí jsou sice důležité, ale hlavní úlohu hraje stránka praktická. Vybírejte takové oblečení, které se vám bude snadno svlékat. Mějte na paměti, že jako těhotná budete potřebovat častěji na toaletu a v tom případě asi těhotenský overal nebude ta správná volba. Velký výběr těhotenského oblečení naleznete na stránkách happymum.cz.

Renata Bachtíková

Learn More →