Krása Zdraví

Proč spát v chladné místnosti?

Také milujete teplo, které máte i v ložnici? Víte však, že si tím škodíte? Kromě toho, že kvalitní spánek předchází celé řadě zdravotních potíží – snižuje riziko vzniku depresí, kognitivních poruch, kardiovaskulárních chorob či hormonální nerovnováhy.

Spánek v chladné místnosti navíc omlazuje vaši pokožku, podporuje a urychluje hubnutí. Kromě toho je to dobrá prevence před cukrovkou.

Tem kdo naopak spí v přetopené místnosti, má častěji sklony ke spánkovým poruchám. Tato zjištění souvisejí s měnící se teplotou našeho těla během celého dne. Nejvyšších hodnot dosahuje právě ve večerních hodinách.

Elixír mládí zdarma

Zpomalit procesy stárnutí můžeme i při naprosté nečinnosti, v noci, vleže a ještě k tomu zdarma a nemusíme pro to nic dělat. Postačí mít v místnosti pouze tu správnou ochlazovací teplotu, ta totiž podporuje produkci „hormonů mládí“. Patří mezi ně především melatonin a růstový hormon. Melatonin se vytváří v úplné tmě a růstový hormon zase pro svou produkci potřebuje chladné prostředí.

Rychlejší procesy hubnutí

Chladnější prostředí podporuje produkci hnědého tuku, který zrychluje náš metabolismus a pomáhá při spalování kalorií.

Na rozdíl od bílého tuku, je hnědý tuk žádoucí, neboť našemu tělu poskytuje celou řadu výhod – chrání důležité orgány a podporuje spalování energie.

Během spánku se spaluje méně energie, protože se tělo dostává do útlumu. Pokud budete spát v chladnu, tělo začne spalovat energie více, neboť se bude chtít zahřát..

Prevence před různými druhy zdravotních potíží

Nižší teplota v prostředí, kde spíme, pomáhá regulovat symptomy diabetu či syndrom spánkové apnoe.

Prevence neovladatelných chutí

Kromě toho, že chladno podporuje rychlejší spalování tuků, brání vzniku neřízených chutí. V chladném prostředí se snižuje hladina kortizolu (stresový hormon), který podporuje chutě k jídlu, zejména na potraviny tučné a sladké.