Pro maminky Zdraví

Vybruslete si ty správné partie

Hledáte v zimním období alternativní kardio pohyb místo běhu nebo chůze? Začněte bruslit. Takové dopolední bruslení na stadionu či zamrzlém rybníce může být skvělý pohyb nejen pro vás, ale celou vaši rodinu, s níž tak strávíte příjemné chvilky a ještě uděláte něco pro svoje zdraví.

Hledáte – li účinný způsob, jak zformovat svoje problematické partie (bříško, stehna či zadeček), je to právě bruslení a nejen to na ledě.

Jaké výhody bruslení nabízí?

Během jedné hodiny, kterou věnujete bruslení, nejen spálíte potřebné kalorie, ale zpevníte si zadeček, stehna i břicho a posílíte lýtka. Jestliže do této aktivity zapojíte i ruce, posílíte kompletně celé vaše tělo. Při venkovním pohybu si posílíte imunitu. Zlepšíte si koordinaci vašich pohybů, eliminujete stres a uvolníte napětí, urychlíte metabolismus tuků. Bruslení nezatěžuje tolik vaše klouby, jako například běh.

Dejte si však pozor na tvrdé pády. Na ledě nejsou tak hrozné, neboť jste řádně oblečeni, na in-linech už je to horší.

Jaké brusle na led zvolit?

Přemýšlíte, zda zvolit dámské či pánské brusle a nemůžete se rozhodnout. Ideální je vyzkoušet oboje a uvidíte, ve kterých se budete cítit lépe. Technika bruslení se zoubky je trochu těžší, s kanadami můžete využít natrénovaný skluz z letní sezóny. Navíc je tady potřeba technika, která pomáhá tvarovat vaše partie a přináší lepší výsledky při hubnutí.

Než vyjedete na led

Než se vydáte na led, je potřeba udělat několik zásadních věcí:

Pokud se rozhodnete pro nákup nových bruslí, nekupujte zbytečně velké a to především u dětí. Bota musí být tak akorát.

Broušení ostří přenechejte odborníkům.

Pokud s bruslením začínáte, je dobré svěřit se do rukou profesionála nebo někoho, kdo má s bruslením již nějaké zkušenosti. Snáze vám poradí techniku a vy rychleji uvidíte pokroky.

Po bruslení nechte vždy boty řádně vyschnout, než je uložíte do skříně.