Doporučujeme

Víte, podle čeho vybírat naušnice?

Naušnice patří mezi šperky, které jsou viditelné, proto je potřeba vybírat takové, které se hodí nejen k obličeji, ale také musí korespondovat se stylem oblečení. Naušnice mohou velmi snadno opticky změnit vzhled obličeje. Díky nim můžete svůj obličej prodloužit nebo naopak zúžit. Dokonce vám pomohou zbavit si i ostrých hran, které se u některých typů obličejů objevují.

Jak vybírat naušnice podle tvaru obličeje

Pokud máte obličej kulatý, bude vaším cílem jej opticky protáhnout. K tomu vám pomohou naušnice ve tvaru slziček či visací. Vyhýbejte se tvarům kruhovým. Ideální volbou jsou typy úzké a tvary středně široké.

Vybírat naušnice pro obličej oválný je velmi jednoduché, neboť si můžete dovolit téměř jakýkoli styl. Mimořádně zajímavé budou například oválné visací naušnice Swarovski. Ty dokáží upozornit na elegantní tvar obličeje. Přirozený tvar obličeje skvěle zvýrazní i naušnice slzičkové.

Pokud máte obličej ve tvaru srdce, volte naušnice v prodloužených liniích a křivkách. Takové typy přitáhnou pozornost k očí a lícním kostem. Sahněte do nabídky naušnic visacích či slzičkových.

U čtvercového obličeje je potřeba zjemnit hrany naušnicemi s kulatým designem, které dokáží zjemnit vzhled lícních kostí i čelisti. Vyzkoušet můžete jak naušnice kulaté, tak i pecky, dobrou volbou jsou jemné perlové náušnice. Trojúhelníkovému tvaru lichotí kapky, oválky nebo pyramidky. Pokud máte kratší vlasy, volte naušnice menších tvarů.

Naušnice podle barevného tónu pokožky

Naušnice je vhodné vybírat také podle tónu pokožky. Pro světlý typ jsou ideální volbou naušnice v barvě stříbra či zlata. K majitelkám olivové pleti se hodí naušnice zlaté nebo ve výrazných barevných tónech. Pro letní obdodí lze využít i barevné neonové tóny. Při výběru je však potřeba brát v úvahu i osobní vkus a styl oblékání.

Pokud přemýšlíte nad nákupem nových naušnic, prohlédněte si e-shop kn-styling.cz. Objevíte zde velmi elegantní a zajímavé kousky.