Doporučujeme

Za poznáním na Pyrenejský poloostrov

Pyrenejský poloostrov se rozkládá v jihozápadní části Evropy. Od Afriky jej odděluje Gibraltarský průliv a se zbytkem Evropy jej spojuje pohoří Pyreneje. Jeho území je poměrně členité a nachází se zde státy Španělsko, Portugalsko, Andora a své území zde má i Francie a Spojené království.

Portugalsko, země vzrušení i oáza klidu

Portugalsko je místo s bohatou historií a celou řadou tradic. Letenky do Portugalska seženete velmi snadno a tak není nemožné se do této destinace vypravit. Své návštěvníky láká na nádherné mořské exkurze. Pokud milujete klid a pohodu, tak je pro vás ideální výprava za delfíny, kteří se objevují uprostřed Atlantského oceánu. Na své si přijdou také milovníci pláží, kterých tato země nabízí velké množství. Vzrušení zažijete při potápění do mořských hlubin s nádherným podvodním světem.

Pokud dáváte přednost suchozemských dobrodružným výpravám, vydejte se za horskými prameny, které se vyskytují na různých místech země. Některé dokonce nabízejí i koupele v minerální vodě, která má pozitivní účinky na celou řadu zdravotních obtíží.

Velmi oblíbená a chutná je i portugalská kuchyně, v níž hrají velkou roli mořské plody a zeleninové pokrmy.

Výhodné letenky si můžete zakoupit na portálu levneletenky.

Španělsko nejsou jen býčí zápasy

Hlavním městem tohoto státu je Madrid, v němž naleznete vše, co potřebujete pro skvělou dovolenou. Letenky do Madridu jsou cenově velmi přijatelné a tak se nemusíte kodrcat autobusem či autem. Samotný Madrid nabízí dobré jídlo, kvalitní ubytování a celou řadu zajímavostí. Španělsko však není jen Madrid. Je to země ohnivého flamenca, bez něhož se neobejde žádná oslava, stejně jako bez dobrého jídla. Španělé jsou známí svou dobrou náladou, zábavou, zpěvem a tancem. To vše jsou benefity, které svým návštěvníkům tato kouzelná země nabízí.