Doporučujeme

Jak správně vybrat zimní kabát?

Na zimu je nutno se velmi dobře a pečlivě připravit a platí to i o šatníku. Ten vás ostatně ochrání před nízkými teplotami a zimou nejvíce. V šatníku tak letní kousky dáváte stranou a nahradí je svetry, trička s dlouhým rukávem, roláky a teplé šály.

A na věšáku nebudou chybět ani zimní bundy a kabáty. Potřebujete obnovit svůj zimní šatník a pořídit si nový kabát? Jak si jej však správně vybrat?

Materiál, střih a barva

Dámské zimní kabáty je nutno vybírat pečlivě. Pozastavte se u materiálu, střihu a barvy. Do zimy jsou vhodné například kašmírové kousky nebo vlněné, které vás zahřejí i když budou venku panovat třeskuté mrazy. Následně vybírejte správnou podšívku, která pomůže udržet teplo. Střih vybírejte takový, aby lichotil vaší postavě. A barvu? Můžete zvolit jakoukoliv, neměl by vám v šatníku chybět černý zimní kabát, protože ten nezestárne. Sáhnout dále můžete po výraznějších kouscích, které oživí váš zimní outfit.

Vybírejte délku

U kabátů obecně platí, že čím vyšší postava, tím delší kabát si můžete pořídit. Menší ženy by se proto měly vyhnout dlouhým kabátům až na zem. Také postavy s širším hrudníkem a bříškem by měly volit volnější střih kabátu, bez pásku a vycpávek, které zbytečně na tyto partie upozorňují a zvětšují je. Ideální délka pro takové postavy je nad kolena. Volte spíše jednodušší kousky, které nerozšiřují postavu.

Dámy s užšími rameny a širšími boky by měly sáhnout po kouscích, které mají výrazný límec, aby se horní polovina těla opticky rozšířila. Naopak ženy, které mají širší ramena a úzký pas sahají po střihu do áčka, které zvýrazní pas. Délka rukávu mnohé nezajímá, až tolik se jí neřídí, což je možná trochu chyba. Při vzpažení by rukáv neměl odhalovat zápěstí, máte-li ruce volně podél těla, pak by okraj rukávu měl dosahovat zhruba do první čtvrtiny dlaně.