Krása

Víte, jak se připravit na léto?

Každá žena chce vypadat co nejlépe a netýká se to jen postavy, ale i pleti, vlasů či nehtů. Víte však, jak na to?

Zářivá pleť

Každá, především pak stárnoucí, pleť potřebuje řádnou a pečlivou péči. Základem je její správné čištění. Ale zase to s ním nepřehánějte. Příliš časté čištění totiž pokožku dráždí a vysušuje kožní maz, který je nezbytný. Pečlivé čištění zařaďte jako večerní rituál. Používejte pleťové masky, které pomáhají dostat vaši pleť do rovnováhy. Pokud je na pleť nanesete v silnější vrstvě, zvýší se teplota pokožky, díky čemuž se otevřou všechny póry a účinné látky se tak snadno dostanou tam, kde je chceme mít. Pokud chcete zvýšit účinky denního či nočního krému, přiložte si, před jeho nanesením, na dvě minuty teplou froté žínku. Pokud chcete mít náskok před sluníčkem v podobě bronzového nádechu, přidejte do denního krému malé množství karotenového oleje.

Sametová pokožka

Pokud používáte produkty proti celulitidě, jejich účinnost můžete zvýšit tím, že je do pokožky vmasírujete. Díky jemnému tlaku dochází k vyšší stimulaci lymfatického a krevního oběhu. Velmi účinným pomocníkem v boji proti tukovým polštářkům jsou také chilli papričky. Ty obsahují přírodní látku zvanou kapsaicin, která útočí na tukové buňky. Metabolismus podpoříte pohybovou aktivitou.

Pevné nehty

Pokud chcete zabránit třepení nehtů během pilování, pilujte je jedním směrem. Šetrnější pro vaše nehty jsou pilníčky skleněné. Aby byly vaše nehty odolné, používejte zpevňovač nehtů. Je však potřeba jej používat pravidelně. Velkým pomocníkem je také výživný olejíček, který nehty nejen zpevní, ale také pečuje o velmi citlivou nehtovou kůžičku.