Krása Pro maminky Zdraví

Přírodní, bio nebo veganská kosmetika?

Celá řada z nás v současné době velmi pečlivě zkoumá, jak složení jednotlivých potravin, tak i kosmetických přípravků, které používáme k péči o tělo. Všechny produkty, které používáme během péče o naše tělo, se velmi rychle vstřebají přes pokožku do organismu a krevního řečiště. Proto zjišťujeme, zda je daný produkt pro naše tělo neškodný. V souvislosti s kosmetikou se objevují pojmy jako přírodní, bio či veganská kosmetika: Je v tom nějaký rozdíl?

Přírodní kosmetika

Pro výrobu kvalitní přírodní kosmetiky se nepoužívají žádné chemické látky, je vyráběna z čistě přírodních produktů, rostlinných olejů a silic. Může se v ní však, na rozdíl od biokosmetiky, objevit minimální podíl látek živočišného původu. Patří mezi ně včelí med, vosk či lanolin. V žádném případě však nesmí obsahovat látky ropné a syntetické, mezi něž se řadí parabeny, silikony, sulfáty, ftaláty, umělá barviva a chemické konzervanty.

Chcete-li mít jistotu, že je vámi zvolený produkt opravdu přírodní, prohlédněte si jeho složení, které musí být uvedeno na obalu.

BIO kosmetika

Pro její výrobu se využívají suroviny pouze v BIO kvalitě a jsou na ni kladeny vysoké nároky. Suroviny musejí být pěstované podle určitých zásad kontrolovaného ekologického zemědělství. Přípravky často bývají obohacené o výživné složky a minerály, jsou šetrné k pokožce, nezatěžují naše tělo a samozřejmě neobsahují ropné produkty, minerální oleje, silikony, parabeny a další látky.

Veganská kosmetika

Tato kosmetika nejen, že nesmí obsahovat žádné syntetické látky a ropné deriváty, ale také žádné produkty živočišného původu. Samozřejmostí je, že není testována na zvířatech. Většinou je k poznání díky svému logu – zelená slunečnice (Vegan Society).