Krása

Víte, jak na dokonalé obočí?

Obočí často bývá dominantou celého obličeje. Jeho úpravou můžete hodně vylepšit nebo naopak pokazit.

Můžete si jej upravovat sama, ale pokud si nejste jistá, přenechte jeho úpravu odborníkům.

Jak na to?

V současné době se na trhu objevují depilační proužky, které jsou při úpravě obočí velkým pomocníkem. Vzhledem k tomu, že mají již připravený ten správný tvar, tak je jejich používání velmi snadné.

Postačí si tak vybrat šablonu, která odpovídá přirozenému tvaru vašeho obočí, přiložit ji a pomocí tužky na oči světlejšího tónu tvar obtáhnout. Šablonu pak odstraníte a pinzetou vytrháte nežádoucí chloupky. Po konečné úpravě stačí odstranit pomocnou linku. K tomu velmi dobře poslouží odličovací mléko nebo voda. Finální úpravy proveďte pomocí kartáčku. Pokud chcete vzhled hustší, použijte část se štětinami, uhlazený vzhled připravíte pomocí hřebínku.

Tipy pro vás

Barva obočí by měla být v souladu s barvou vlasů, nebo být o trochu tmavší. Jestliže budete přemýšlet nad razantní barvou vlasů, mějte na mysli i obočí.

Pokud chcete mít obočí precizně vyplněné vhodnými barvami, využijte praktické paletky, kterých naleznete v nabídce velké množství.

Potřebujete – li chloupky v obočí zafixovat, využijte k tomu speciálně určené fixační gely či řasenky.

Svému obočí se snažte zachovat přirozený tvar. Ideální není, když jej tvarujete do úzkých linií.

Pokud potřebujete podpořit kvalitu obočí, můžete vyzkoušet speciální sérum, které obsahuje komplex aktivních látek.

Rozhodně vám nesmí chybět

K úpravě obočí je potřeba celá řada kosmetických pomocníků. Patří mezi ně zkosená tužka, která vám pomůže vyplnit obočí do požadovaného tvaru. Nepostradatelná je samozřejmě pinzeta. Velmi důležitý je i kvalitní kartáček s hřebínkem, pro úpravu chloupků. A pak samozřejmě celá řada tužek. Mezi nejvíce používané patří vosková nebo kajalová.