Krása

Džínovina je nestárnoucí klasika našeho šatníku

Džínovina zůstane asi navždy nestárnoucí klasikou našich šatníků. Můžete si pořídit nové kousky nebo zapátrat v šatníku, vždyť módní trendy se neustále opakují.

Původně to byl materiál na výrobu pracovních kalhot, ale postupem času se jeho obliba rozšířila v současné době zaujímá přední místa v žebříčku všech módních kolekcí.

Malý slovník džínových kalhot

Tento materiál nachází, díky svým vlastnostem, uplatnění na různých druzích oblečení. S džínoviny máme sukně, košile, šaty, vesty, bundy, ale nejčastěji se objevuje na kalhotách. Obléknout se můžeme do několika různých druhů.

  • Skinny

Těsně obepínají postavu. Díky elastanu, který je v látce obsažen, jsou pružné a tudíž velmi pohodlné pro běžné každodenní nošení. Jsou ideální pro štíhlou postavu.

  • Slim

Tento druh kalhot je o trochu užší, než střih klasický. Nepřilnou tak dokonale k postavě jako skinny, tudíž je mohou nosit i ženy s oblejší postavou.

  • Mom

Nacházejí inspiraci v 90. letech. Mají vysoký pas a rovné nohavice. Díky svému střihu zvýrazní pas a lichotí ženským křivkám.

  • Boyfriend

Obvykle mívají snížený sed a volné nohavice. Ideálně se k nim hodí boty s podpatkem. Jako vhodný doplněk se hodí upnutější vrchní část oděvu.

  • Straight

Klasický rovný střih, kalhoty nejsou ani úzké ani široké.

  • Flare

Tyto kalhoty se od kolen směrem dolů pomalu rozšiřují. Opticky prodlouží nohy a také malinko uberou nadbytečná kila. Velký úspěch měly v 70. letech.

Jak o džíny pečovat?

Vzhledem k tomu, že praním se látka poškozuje a džínovina není výjimkou, je potřeba při praní používat šetrný program, obrácené naruby a bez aviváže.

Vzhledem k tomu, že přirozenou vlastností džínoviny je srážlivost, je potřeba ještě mokré oblečení nejprve napnout a teprve následně poté jej pověsit.

Někdy se může stát, že džínové oblečení pouští barvu, proto jej raději perte samostatně.