Krása Pro maminky Recepty

Meloun je nejen skvělé letní osvěžení

K létu patří nejen sluníčko a pohyb, ale také velké množství ovoce a zeleniny, která nám umožňuje zdravější stravování a skvělé nás v horkých letních dnech osvěží. Mezi tyto druhy patří i melouny, kterých je v letním období dostatek. Kromě toho, že má skvělou chuť a hodí se nejen do salátu, smoothie i ovocných limonád, nabízí našemu tělu celou řadu zdravotních výhod.

Víte, jaké benefity melouny nabízejí?

Všichni víme, že melouny obsahují velké množství vody, díky čemuž podporují hydrataci a pomáhají vyplavovat z těla škodlivé toxiny. Víte však, že obsahují i elektrolyty a minerály, které naše tělo také potřebuje? Můžete jej využít jao ideální svačinku.

Kromě elekrolytů a minerálů nabízí našemu tělu také celou řadu vitamínů a zapomenout nesmíme ani na vlákninu, která podporuje správné fungování trávicí soustavy.

Velmi významný je i podíl antioxidantů, mezi něž patří nejen vitamíny A a C, ale také fotonutrienty. Antioxidanty pomáhají v boji proti volným radikálům, podporují ochranu buněk v těle, imunitu a brání vzniku zánětlivých procesů, které se v těle objevují. Velmi silným antioxidantem je i lykopem, pro nějž je charakteristické červené zbarvení. Kromě pomoci v boji proti volným radikálům tento antioxidant podporuje zdraví srdce.

Díky přírodním cukrům, které obsahuje, budete mít stále dobrou náladu.

Meloun však můžete využít i pro přípravu přírodní pleťové masky, díky níž bude vaše pleť hydratovaná.

Maska z melounu pro zářivou pleť

Suroviny:

  • 1 hrnek vodního melounu
  • 1/2 zralého banánu
  • 1/2 hrnku bílého jogurt
  • 2 lžíce hladké mouky

Postup:

Banány a meloun zbavený semínek rozmačkáme v misce, přidáme jogurt a muku a vytvoříme pastu. Jestliže je směs hustá, přidejte malé množství vody, pokud je naopak řidká doplňte ji jogurtem. Směs nechte alespoň hodinu odležet v lednici. Následně ji naneste na obličej a nechte působit po dobu 15-20 minut.