Zdraví

Podpořte růst vašich vlasů vhodnou stravou

Ne každý ví, že vhodná strava může ovlivnit kvalitu a růst vlasů. Existuje celá řada potravin, které mohou růst vlasů stimulovat.

Během života se naše vlasy musí vyrovnávat s napětím a stresem. Zdraví vlasů může být též ovlivněno, především u žen, hormonální nerovnováhou. Na růst a kvalitu vlasů mají vliv i dědičné faktory, užívání léků či celá řada zdravotních obtíží.

Chcete – li podpořit zdravý růst vašich vlasů, zařaďte do svého jídelníčku tyto potraviny.

Jahody

Tyto malé plody obsahují velké množství vitamínu C a celou řadu antioxidantů. Vitamín C je klíčovou složkou pro tvorbu kolagenu, jež hraje klíčovou roli v pevnosti vlasů. Bez něj jsou vlasy náchylnější k lámavosti.

Mandle

Jedním z nejvíce škodlivých faktorů pro zdraví pokožky hlavy a vlasů je slunce. Mandle jsou dobrým zdrojem vitamínu E, který pokožku nejen chrání, ale je nedílnou součástí kreatinu, jež se nachází ve vlasech a přispívá k jejich pevnosti a zdravému vzhledu.

Lněné semínko

Pomůže zvýšit hladinu přirozených a zdravých olejů a omega-3 mastných kyselin v pokožce hlavy, snižuje oxidační stres.

Avokádo

Pokud chcete podpořit růst vlasů a zabránit oxidačnímu stresu na pokožce hlavy, přidejte do své stravy avokádo. Je bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které jsou důležité pro zdraví vlasových folikulů. Můžete jej využít i jako vlasovou masku.

Losos

Pokud vlasy začnou ztrácet svůj lesk, může to být pro nás frustrující skutečnost. Losos je ryba, která je bohatá na omega-3 mastné kyseliny, které zajistí vlasům jejich lesk.

Vejce

Bílkoviny jsou důležité nejen pro vlasy, ale i pro celou řadu dalších orgánů i soustav. Vejce nejsou jen dobrým zdrojem bílkovin, ale také biotinu, což je vitamín ze skupiny B, který pomáhá udržovat zdravou pokožku naší hlavy.

Voda

Hydratace je důležitá součást každého tělesného procesu a to včetně růst vlasů. Bez správné hydratace se zpomaluje jejich růst a vlasy jsou oslabené. Voda udržuje naše vlasy hedvábné a lesklé, stejně tak jako pružné a zdravé.