Krása Pro maminky Zdraví

Fitness hity, které vás rozhýbou

Patříte mezi milovníky sportů nebo jen plánujete shodit několik přebytečných kilogramů? Pak jsou tyto pohybové aktivity vhodné právě pro vás. Inspirujte se jimi a vyzkoušejte něco nového.

HIIT

Jedná se o intenzivní intervalový trénink a je ideální volbou pro ty, kdo delší dobu nesportovali. Nezabere vám mnoho času a nepotřebujete k němu ani žádnou speciální výbavu.

Pokud potřebujete volnější tempo nebo teprve začínáte, volte raději lehčí kardio, mezi něž patří plavání, pomalý běh, ostřejší chůze nebo jízda na kole.

HIIT je náročnější na srdce a klouby. Pokud tedy těmito obtížemi trpíte, raději se předem poraďte se svým lékařem.

BARRE

Ideální pro ty, kdo touží po štíhlé a vytvarované postavě. Jedná se o kombinaci baletu, vytrvalostního tréninku, pilates a jógy. Kromě toho podpoří správné držení vašeho těla a zvýší vaši kondičku. Pokud máte strach o svůj věk, věřte, že nehraje žádnou roli. Za podpory hudby zlepšuje držení těla, pružnost a vytrvalost. Používá řadu cvičebních pomůcek, mezi něž patří baletní tyč, guma, která se používá pro posilování paží, ramen a zad, míčky nebo overball, který se používá pro intenzivní práci dolních končetin.

TABATA

Zde se střídá intenzita cvičení v různých intervalech. Je to cvičení zaměřené na tepovou frekvenci a je velmi účinné při zbavování se přebytečných kilogramů.

Je velmi náročné, takže začátečníci by se měli řídit vlastním tempem.

TRX

Pro tento styl cvičení je potřeba fitness závěsné nářadí. Díky němu získáte pevnou a zdravou postavu. Pmáhá rozvíjet tělesnou sílu především pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Nabízí cvičení v takových rovinách, v nichž se odehrává náš běžný, každodenní život. Díky tomu dochází k rovnoměrnému nárůstu svalové hmoty a ke zvyšování výkonnosti.