Doporučujeme

Jak sehnat řemeslníka nebo firmu?

Určitě každý z nás někdo potřeboval odborníka na nějakou práci. Variant, jak najít správného řemeslníka nebo firmu je několik. Můžete se poptávat u přátel nebo známých, na malém městě nebo vesnici vám každý řekne, ať jdete do hospody, kde vždy někoho seženete. Další možností je hledání na internetu, což ovšem zbytečně omezí výběr. Dobří řemeslníci, kteří mají dostatek zakázek, obvykle nemají čas na tvorbu vlastní webové stránky. Pokud potřebujete nějakou konkrétní službu nebo i výrobek, zkuste to pro změnu opačně. Zadejte svůj požadavek, čili poptávku na internetový portál Trh pohledávek a vyčkejte, až se vám řemeslníci nebo firmy ozvou samy. Tato služba je zdarma a pro zadavatele velice výhodná, neboť si může vybírat z více nabídek a porovnávat jejich podmínky.

Jak to funguje?

Na svém počítači si najdete portál Trh pohledávek a do příslušné kolonky zadáte svou poptávku. Aby se eventuální dodavatelé mohli rychle zorientovat a nabídnout vám své služby, je nejdůležitější popsat co nejvýstižněji svůj požadavek. To znamená nejen uvést podrobný popis zadání, ale také, zda požadujete pouze určitou službu bez materiálu a dopravy, nebo zda chcete chcete, aby dodavatel materiál koupil či dovezl svůj. V případě specifického požadavku je třeba uvést přesné rozměry, druh a složení materiálu, jaký postup práce byste preferovali a také v jakém termínu byste si provedení prací představovali. Dodavateli pomůžete také tím, že k poptávce přiložíte přílohy, pokud je máte k dispozici. Nakonec je třeba uvést informace o kontaktní osobě a místu realizace zakázky.

Zadání poptávky zdarma

Největší předností portálu Trh pohledávek je, že vaši poptávku rozešle desítkám firem a řemeslníků, kteří se s vámi zkontaktují, takže můžete okamžitě dojednávat podmínky. Navíc je tato služba bezplatná, takže zadavatel má z tohoto způsobu hledání vhodného řemeslníka či firmy jen užitek. Nikde jinde nelze zadat pohledávku zdarma.