Doporučujeme

Krajkové šaty

Jemná něžná krajka bude vždy patřit k ozdobám dívčích a dámských šatů. Krajka může zdobit šatičky malých děvčátek i společenské šaty dam všeho věku i společenského postavení již od nepaměti. Ženy si potrpí na hezké oblékání i na módu. Ta se v průběhu času zákonitě mění, vyvíjí a mnohdy i vrací k osvědčené minulosti, ovšem krajka bude mít vždy své místo zejména na svatebních i jiných společenských šatech určených hlavně pro slavností příležitosti.

Kde se krajka vyrábí

Krajka má svou tradici a některá místa zejména v Evropě jsou výrobou krajek věhlasná. Platí to hlavně o proslulé belgické krajce, ale známá je například také krajka vyráběná na chorvatském ostrově Pag nebo na některých řeckých ostrovech. V Čechách je nejznámější Vamberecká krajka.

Krajkové šaty

122Není snad ženy, která by si občas neposteskla, že nemá co na sebe. Ovšem krajkové šaty potěší vždy jak jejich nositelku, tak i oko mužů. V minulých časech byla krajka a krajkové šaty vůbec výsadou bohatých vrstev. Krajkami se pyšnily převážně dámy u královských dvorů. Ty doby jsou již minulostí a dnes si může krajku pořídit naprosto každá žena, neboť i ceny krajkových šatů jsou již přijatelné. Krajkou se zdobí svatební šaty, společenské šaty v krátkém i dlouhém provedení.

Můžeme je vidět na dívkách na tanečních, na ženách na plesech, v divadlech a jiných společenských akcích. Oblíbenou alternativou k delším společenským šatům jsou například krajkové minišaty. Na ženách vypadají elegantně, přitažlivě a velice sexy. V současné době nejsou k vidění pouze bílé krajky, ale uplatňují se i krajky v barvě černé, červené, modré nebo tělové. Každý model může být originálem, na což si každá žena neobyčejně potrpí. Nádherné modely zdobí například obchod a-moda.cz.

Společenské šaty

V dnešní době si ženy nemusí na ples, do divadla nebo jinou společenskou událost pořizovat dlouhou róbu. Společenské šaty pro tyto příležitosti mohou mít různou délku, od minišatů, přes délku po kolena až po dlouhé. Velký výběr je rovněž ve střizích a barvách.

56(2)

Při vhodné volbě šatů můžete vyrazit i na setkání s přáteli nebo romantickou večeři. Jednou z alternativ k dlouhým šatům jsou skater šaty s volnou sukní, které dokáží efektivně zvýraznit přednosti ženského těla, ale zároveň i skrýt některé nedostatky, především v oblasti břicha, boků a stehen. Efekt společenských šatů můžete podtrhnout vhodně zvolenou krajkou.