Zdraví

Víte, co je a jak funguje gemmo terapie?

Jedná se o přírodní metodu, která využívá výtažky ze zárodečných rostlin v růstu. Nejčastěji se používají pupeny.

Proč právě pupeny?

Pupeny patří do zárodečné tkáně rostlin a jsou v nich obsaženy ty nejcennější látky, které rostlina potřebuje pro svůj další růst. Aktivní látky, které se nacházejí v pupenech, mají mnohem vyšší účinky a především ve velmi malém množství. Stačí tedy používat pouze malé dávky. Vzhledem k tomu, že poskytují vyšší účinky, mohou být účinné i v případě, kdy již nefungují dospělé rostliny.

Pupeny obsahují celou řadu tělu prospěšných látek. Patří mezi ně především minerály, vitamíny a enzymy.

Průběh terapie

Zpočátku se podávají prostředky, které očistí organismus. Nejčastěji je to tinktura z pupenů břízy, která pozitivně působí především na játra a slinivku, podporuje odbourávání a vyplavování toxinů z těla. Nemá žádné vedlejší účinky. Gemmoterapeutické tinktury dodávají tělu potřebnou energii, stopové prvky, hormony a celou řadu vitamínů. Je to metoda preventivní, díky níž se tělo pročistí zcela přirozeným způsobem a kromě toho podpoříme celkovou imunitu i funkce centrální nervové soustavy.

Některé účinky extraktů z pupenů

  • Bez černý

Má příznivý vliv na stěny cév, podporuje léčbu akné a ekzémů, nabízí účinky protirevmatické.

  • Borůvka

Nabízí účinky dezinfekční, podporuje lepší zrak,má pozitivní vliv na cévní stěny.

  • Černá jeřabina

Má pozitivní vliv při obtížích se štítnou žlázou, podporuje činnost srdce, má kladný vliv na cévy (podporuje jejich pružnost a pevnost), pomáhá z těla vylučovat přebytečnou sůl a posiluje organismus.

  • Ořech vlašský

Skvělý pomocník při chronických zánětech, má pozitivní vliv při výskytu hepatitidy a funguje jako imunostimulátor.

  • Šípek – růže šípková

Pomáhá tlumit záněty, které se objevují u dětí a mladistvých v období růstu a to především v oblastech dýchacích. Má pozitivní vliv při astmatu, především tehdy, jestliže převládá složka alergická.