Cestování Zdraví

Potíže spojené s létem pomohou odstranit éterické oleje

Teplé letní počasí láká k k venkovní zábavě a k cestování. Je to doba odpočinku a dovolených, ale také častějšího výskytu hmyzu nebo ostrých slunečních paprsků. Na některé neduhy spojené právě s létem mohou pomoci éterické oleje.

Oleje na zdravotní obtíže

Levandulový pomůže s kožními obtížemi, přináší úlevu od stresu a úzkosti a podporuje relaxaci. Rozmarýnový nabízí účinky antiseptické. Pokud se u vás objeví vyrážka, vyzkoušejte tea tree, který navíc pomáhá proti bakteriím. Podrážděnou pokožku uklidní olej heřmánkový, který je vhodný i na štípance. Jako repelent funguje olej eukalyptový.

Oleje vhodné pro cestování

Léto je čas dovolených, které jsou spojeny s cestování. Vyrazit můžete vlakem, autem, autobusem či letadlem. Na některé neduhy spojené s cestováním mohou pomoci také éterické oleje. Máta peprná podporuje bdělost, stejně tak i rozmarýn. Pokud se chystáte na cestu letadlem a patříte mezi ty, kdo mají z létání strach, může vám pomoci olej z levandule či pomeranče, který snižuje strach. Uklidňujícím způsobem působí také olej z heřmánku.

Proti bakteriím, které se vyskytují v uzavřeném prostoru kabiny, lze využít skořici či čajovník, které mají antivirové vlastnosti.

Oleje pro pobyt v přírodě

Léto to je nejen cestování, ale i pobyt v přírodě, který s sebou občas může přinést celou řadu kožních obtíží. Velmi univerzální je olej levandulový, který zklidňuje podrážděnou pokožku.

Mezi klasické obtíže, spojené s pobytem v přírodě, patří poštípání hmyzem. Kromě levandule pozitivně působí také olej z čajovníku, měsíčku či heřmánku. Repelentní účinky nabízí olej eukalyptu, tymiánu, hřebíčku či jalovce.

Pokud dostanete úpal, od bolesti a otoků uleví olej z levandule, měsíčku či heřmánku.