Zdraví

Víte, jak přirozenou cestou zlepšit váš krevní oběh?

Dobré prokrvení je velmi důležité pro naše celkové zdraví. Zlepšení krevního oběhu podporuje dobré prokrvení orgánů, kterým zároveň dodává tolik potřebné živiny a kyslík. Mezi některé z příznaků špatného krevního oběhu patří studené nohy a ruce, brnění v nohách či pažích nebo snadná únava.

Co ovlivňuje oběh krve?

Existuje celá řada faktorů, které mají vliv na špatný krevní oběh. Jednou z příčin je stárnutí, tepny ztrácejí svou elasticitu a zužují se. Mezi další faktory, které mohou ovlivnit krevní oběh, patří nadváha, cukrovka, kouření, vysoká hladina cholesterolu nebo nedostatek fyzické aktivity.

Jak zlepšit svůj krevní oběh?

Možností, jak svůj krevní oběh podpořit, je celá řada. Podívejte se na některé z nich.

Cvičení

Každá fyzická aktivita zlepší a podpoří váš krevní oběh. Doporučuje se alespoň 150 minut týdně mírného pohybu, který zlepší krevní oběh, sníží riziko srdečních potíží, reguluje vaši tělesnou hmotnost, snižuje hladinu cholesterolu a navíc vám pomůže lépe bojovat se stresem.

Masáže

Masáže pomáhají snižovat svalové napětí a tím zvýší průtok krve. Také podporují uvolnění nahromaděných toxinů v těle.

Zdravá výživa

Nejen podpoří vaši imunitu, ale zlepší i vaše kardiovaskulární zdraví. Zdravá strava by měla obsahovat velké množství zeleniny, především zelené, listové (dusičnany v ní obsažené zlepšují průtok krve) a ovoce, celozrnné pečivo, proteiny a zdravé tuky, které nalezneme především v rybách, semínkách a oříšcích.

Také existují potraviny, které pomáhají předcházet ucpávání tepen. Patří mezi ně česnek, tučné ryby, bobulové ovoce, špenát, zelený čaj nebo oves.

Dostatek vhodných tekutin

Jedním z negativních účinků dehydratace je snížení průtoku krve.Svůj krevní oběh zlepšíte dostatečným přísunem vody. Kromě toho byste měli omezit alkohol a kofein.

Omezte příjem soli

Příliš mnoho soli v potravě ovlivňuje krevní tlak a srdeční choroby. Nižší obsah soli v potravě má pozitivní vliv na krevní cévy a tok krve.

Jezte potraviny, které stimulují tok krve

Mezi tyto potraviny patří například zázvor, hořká čokoláda, česnek nebo kajenský pepř.