Doporučujeme

Legíny na všechny možné způsoby

Jak vybrat legíny? Co si k nim obléci? Jaké módní kombinace je možno s legínami vytvořit? Máte v hlavě tyto otázky pokaždé, když otevřete svou skříň a nevíte si s nimi rady? Tak už nezoufejte a pokračujte ve čtení – se všemi obavami spojené s legínami a jejich správném nošení vám rádi pomůžeme.

Jaké jsou základní pravidla pro nošení legín?

Jako vrchní oblečení můžete použít opravdu cokoli dle vašeho vkusu, ale vždy musí zakrývat vaše boky.

Legíny nesmí být příliš úplné či naopak moc volné. V takovém případě se na nic budou tvořit nepěkné záhyby nebo naopak „vylezou na povrch“ vaše tukové polštářky.

Pokud se rozhodnete k legínám obout boty na podpatku, měli byste k nim obléci košili, aby váš outfit nepůsobil příliš nevkusně. Mimo boty na podpatku můžete k legínám nosit prakticky cokoliv – od tenisek, přes baleríny až po pantofle.

Pokud jste si oblíbili legíny s potiskem – vždy je noste pouze jako vycházkové oblečení, nikdy jako dress code.

Nejlepší varianta pro chladný večer je doplnit legíny vlněným kardiganem či jiným vlněným svetrem.

Legíny pro všechny typy postav

Pokud máte v dolní části postavy problémové partie, pořiďte si anticelulitidní legíny a doplňte je delším kouskem vrchního oblečení, jako například šaty, tunikou či kardiganem a obujte si kozačky. Nejlépe je zvolit univerzální legíny tmavé barvy a boty na podpatku.

Pozor na divoké vzory!

Nevzhledné barvy a příliš geometrické vzory dokážou zohyzdit dokonce i krásně štíhle nohy. Raději sáhněte po decentnější variantě. Pokud jste majitelkou štíhlých nohou, volte raději světlé barvy než barevné legíny. Taktéž se vyhněte legínám s krajkami – ty jsou vhodné spíše do nočních klubů či na oslavu do baru.