Doporučujeme

Věčný boj s dioptriemi

Když vám oční lékař oznámí, že máte oční vadu a potřebujete oční náhradu, zděsíte se. Zřejmě v tom nevidíte nic pozitivního, natož abyste se zabývala novinkami ve světe operací. Není se čemu divit, protože jste si donedávna myslela, že vás se to netýká. Viděla jste na dálku jako ostříž, ale dnes už je tento fakt bohužel minulost.

Jste ráda, že zaostříte a poznáte, že někdo z dálky mává, ale za boha už nepoznáte kdo. Možná se to čas od času objeví u každé z nás, ale když se to stává pravidlem, je na čase s tím něco dělat. Vy jste si už konečný verdikt vyslechla, ale ne všechny ženy s jakýmkoliv problémem očního specialistu navštíví. Své problémy v tomto ohledu zastírají.

Oční klinika ZIRIS by vám v tomto ohledu mohla podat záchrannou ruku a vysvětlit vám, jaké máte dnes možnosti. Šetrnější druhy očních operací s kratší rekonvalescencí mluví za vše. Více vám prozradí magazín o zraku.

Určitě by se každé z nás líbilo, kdyby se hned na začátku vyhnula nošení brýlí nebo kontaktním čočkám. Náš zrak by mohl fungovat jako dříve pod podmínkou, že podstoupíme jednu z nejmodernějších technik řešení laserových operací očí.

Excimer laser – jednička v řešení korekce zraku

Ač pro vás mohou být zprvu přitažlivější brýle, sama zjistíte, že jste obelhala sama sebe. Brýle jsou sice pro některé módním doplňkem, ale co týče dlouhodobého nošení, omrzí a nejsou pohodlné.

Rozhodně efektnějším řešením bude, když si necháte oční vadu odstranit pomocí excimerového laseru. Je spolehlivým pomocníkem, stejně jako technika PresbyMax.

laser2

Jelikož je očních vad v dnešní době poměrně dost, je potřeba péči zacílit přímo na vaše oči. Nabízí se vám tak řada operačních postupů, které jsou rozdílné od dřívějších technik tím, že minimálně poškozují struktury oka, zasahují pouze do rohovky. Duhovka, čočka i sítnice se tedy nemusí hojit. Sledování televize v prvních dnech po operaci tak není ničím neobvyklým. Sice se díváte přes černá skla brýlí, ale žádný pořad vám neuteče. Korekce očních vad je díky LASIK a PRK-NoTouch bezpečně a rychle upravena do mezí norem. Už žádná krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus. Závislost na brýlích vám odpadne, což je pro vás příjemným zjištěním.