Krása Novinky

Brazilský keratin – narovnání vlasů přírodním způsobem

Keratin je látka obsažená ve vlasech. Vlasům propůjčuje lesk, odolnost a stabilní vlastnosti uvnitř i vně. Existuje dnes již v různých formách. Tou starší podobou je hydralizovaný keratin, který našel své využití jako přídavek do vlasové kosmetiky.

Za normálních okolností byste ho poznali podle žluté barvy, ale v šamponu či kondicionéru už ne, tam jsou i jiné substance. Uplatnil se i v pleťové kosmetice. My se budeme dále zabývat nejnovější technologii, která dala vznik brazilskému keratinu.

Různé názvy, stejný účinek

Brazilský keratin, jak již samotný název napovídá, značí původ v Brazílii. Jedná se o přírodní produkt, který si našel již řadu příznivců. Nejsou v něm obsaženy žádné chemické látky, proto dosahuje velké popularity. Již pouhý fakt, že dokáže vlasy narovnat, vyhladit a regenerovat v jednom kroku, je pro většinu žen, ale i mužů vynálezem. Zvládne vlasy posílit a opravit jejich strukturu. Na výsledky nemusíte čekat několik dní, regenerace je patrná i z jedné aplikační kúry. Dále je brazilský keratin znám i pod názvem keratinová léčba nebo brazilský rovnací systém.

Dejte sbohem chemickému rovnání vlasů

Keratinová kúra je pro vaše vlasy šetrná. Hodí se zvláště pro ženy, které své vlasy barví častěji, než je zdrávo. Jejich vlasy častěji vypadávají, třepí se a lámou. Nejen to, mění se i jejich struktura a vlasy mají sklony ke krepatění. Na místo toho, abyste přemýšlela o koupi hned několika přípravků, sáhněte raději po jedné kúře, kterou je ozdravný proces s brazilským keratinem. Rovnání vlasů žehličkou a ustavičné nákupy ochranných sér, příjemné vaší peněžence zřejmě nebudou.

Zacelí vlasy a regeneruje

Výživa, kterou přináší keratin vašim vlasům si zamilujete. Je to jedna z nejlepších SOS možností pro vaše vlasy, které se opět dostanou do formy. Jistě není nad to, když zničené vlasy odrostou, ale to se načekáte. Pokud máte zničené vlasy, keratin vám pomůže okamžitě. Poradí si se ztraceným leskem, ale i s roztřepenými konečky.

Jak celý proces probíhá

Keratin se aplikuje v kadeřnickém salónu pod odborným dohledem profesionálních kadeřníků. Nejprve se umyje hlava ochranným šamponem, trochu se vysuší a následuje aplikace keratinu. Nanese se do vlasů, zafouká a zažehlí. Je to jednoduché a opravdu účelné. Proces je to podobný, jako byste si doma nanášeli masku na vlasy, s tím rozdílem, že keratin se do vlasového vlákna zažehlí. Po bezprostřední aplikaci je potřeba dodržet několik zásad – nedávat si vlasy do gumičky ani za ucho. S mytím vlasům počkejte dva dny. Vlasy sice tuto dobu vypadají jako mastné, ale výživa na ně působí, což je důležité. Keratin po mytí hlavy v následujících dnech a týdnech vydrží i několik měsíců.