Doporučujeme Novinky

Na oddlužení využijte rad povolaných osob

Oddlužení není jednoduchý proces, existují ovšem specialisté, kteří vám s ním dokáží pomoci. Ač je oddlužení u některých osob prakticky neuskutečnitelné, vždy je řešení, i kdyby se mělo prozatím jednat o snížení splátek.

Každému tak přichází adekvátní řešení situace – snažíme se individuálně pomoci vzniklé problémy rozuzlit a neprohlubovat životní nejistotu z dluhů a hrozící exekuce.

Ono ani vyhlášení vlastního bankrotu člověku nepřidá, ale je to krok potřebný k tomu, aby se z dluhů mohl dostat, i když je nucen je splácet. Podmínkou je splacení dluhů aspoň z 30 % všech dluhů po dobu 5 let. Měsíční splátky musí být ovšem pravidelně spláceny.

Východisko vaší situace – NEKO Olomouc

3Jak jsme již korespondovali na začátku, oddlužení není legrace, ale ve vaší situaci to může být východisko, jak se dostat z dluhů. Posouzení nechte na odbornících, zbytečně nedělejte ukvapené závěry. S naším odborníkem si není problém domluvit schůzku, kde je vše nejprve pečlivě zváženo a navržen postup.

Příslušný krajský soud, je potřeba o oddlužení požádat pomocí předložených dokladů. Až následně je vám vyhověno nebo zamítnuto. Z naší praxe víme, že neodborné doklady, kterými lidé žádají soud o oddlužení, jsou z velké většiny zamítnuty. Je tedy rozhodně lepší vyhlásit osobní bankrot po dohodě s odborníky. Zpracuje se insolvenční návrh a ten je předložen soudu. Výhodou faktu, že soud rozhodne ve váš prospěch, je pozastavena exekuce a s ní i úročení a penalizace.

Raději žít s životním minimem, než v dluzích

Sice žijete s životním minimem, ale ne ve strachu, že můžete přijít o střechu nad hlavou. I když je exekuce nařízena, nemůže být spuštěna – nelze vykonat. Vedle oddlužení osob je velmi často používán i termín oddlužení nemovitosti. S námi můžete splácet jednou splátkou, pokud soud oddlužení povolí. Exekuce je zastavena stejně jako je tomu u oddlužení osob a o svůj majetek nepřijdete. Ideálním postupem je oslovit odborníky a nechat si v tomto ohledu poradit.