Krása

Barevné korektory pomohou zamaskovat nedokonalosti vašeho obličeje

Občas se každému z nás stane, že se na obličeji objeví nechtěné flíčky či zarudnutí. Co s tím? Ideální je použít barevné korektory, které nám pomohou tyto nedokonalosti zamaskovat. Mějte však na paměti, že korektor se nikde nenanáší na suchou pokožku neboť má tendenci ji ještě více vysoušet: Je potřeba nejprve použít hydratační krém nebo bázi, která je určena pod make-up.

Jak nám pomůžou různé barvy?

V nabídce jsou korektory zelené, žluté, růžové, meruňkové nebo fialové. Každá barva pomůže na jiné nedostatky naší pleti.

Zarudlá místa

S těmi si poradí korektor zelené barvy. Funguje nejen na zarudlé flíčky, ale i na akné či popraskané žilky v obličeji.

Fialové a modré odstíny v obličeji

Pro tento případ sáhněte do nabídky korektoru žlutého. Je ideální volbou pro tmavé kruhy pod očima.

Pokud potřebujete pleť rozjasnit, použijte barvu růžovou, která se hodí pro pleť velmi světlou a eliminuje i pihy nebo drobná mateřská znaménka. Pokud máte tmavší pleť, využijte korektor v barvě meruňkové.

Projasnění pleti

Pokud potřebujete projasnit velmi bledou pokožku, která navíc působí velmi unaveným či nemocným dojmem, použijte korektor v barvě fialové. Kromě toho, že vaši pleť rozjasní, pomůže zakrýt i drobné pigmentové skvrny či mateřská znaménka.

Nanášení korektoru

Ať už budete používat jakoukoli barvu a budete chtít odstranit jakékoli nedostatky, mějte na paměti, že korektor se nanáší vždy pouze na potřebná místa, nikoli na celý obličej. Roztírá se do ztracena a následně se používá make – up nebo korektor, který odpovídá vašemu odstínu pleti. Na posledním místě je pak make-up a pudr.