Krása Zdraví

Už jste zkusili parafínový zábal?

Parafínové zábaly jsou procedura, která kombinuje účinky estetické i zdravotní. Jsou prospěšné pro tělo a mají pozitivní vliv nejen na pokožku, ale i nehty a klouby.

V lázeňské péči se využívají především v oblasti páteře a kloubů také na svaly. Pomáhají uvolnit pohybový aparát a snížit bolestivost.

V kosmetice se využívají především pro zábaly rukou a v péči o nehty.

Parafín a jeho vlastnosti

Parafín je speciální vosk, který se rozpouští při teplotě 52 – 55 °C. Využívá se především díky tomu, že umí zadržet a předat teplo.

Obsahuje kolagen, bělící extrakty a celou řadu minerálních látek ( křemík, hořčík a železo). Dále pak vitamín E.

Parafínové zábaly pro ošetření rukou

Pro zábaly se využívají parafíny, které jsou parfémované vonnými oleji a obohacené o výživné látky. Protože ruce používáme k celé řadě činností, je jejich pokožka nejvíce namáhanou částí těla, což se často projevuje jejím vysoušením a praskáním a proto si zaslouží speciální péči.

Parafínový zábal působí blahodárně i na ty nejhlubší vrstvy pokožky, podpoří prokrvení, otevření pórů a pokožka tak může lépe vstřebat výživné látky.

Pomáhá zpomalovat procesy stárnutí a tvorbu vrásek, pokožku vypne a zjemní, podporuje obnovu buněk a hojení drobných záděrek.

Parafínový zábal v domácí péči

Aplikace není nijak omezena, aby však bylo dosaženo maximálních účinků, je potřeba provádět zábaly alespoň jednou za měsíc. Před aplikací zábalu je vhodné provést peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky a podpoří pozitivní účinky zábalu.

Realizace zábalu

Ruce ponoříme do rozehřátého parafínu, vyjmeme a opět ponoříme, dokud vosk nepřilne ke všem částem pokožky. Následně ruce zabalíme do plastikového sáčku či speciálních rukavic a ručníku. Necháme působit 10 – 20 minut. Pak parafín stáhneme z rukou.