Krása Zdraví

Každá jeho barva skrývá svoje tajemství

Řeč je o hroznovém vínu. Je to ideálním prostředkem pro zachování krásy a půvabu. Vychutnat si ho mohou nejen vaše ústa, ale i pleť.

Bílé či červené?

Hroznové víno patří k nejchutnějším a nejzdravějším druhům ovoce. Je prokázáno, že už pouhých pár kuliček vína pomáhá překonat chuť na sladkosti tím, že stabilizuje hladinu cukru v krvi.
Pokud chcete hubnout, pochutnávejte si na bílých, zelených nebo žlutých bobulkách hroznů. Červené pak obsahují barvivo podporující krevní oběh.

Podporuje zdraví

Pomáhá například při vysokém krevním tlaku, snižuje hladinu cholesterolu, uklidňuje nervy, snižuje tvorbu krevních sraženin, podporuje léčbu zánětů. Obsažený hroznový cukr, tzv. glukoza, se dostává rychle do krve a dodává tak tělu okamžitou energii.
Pozor si však dávejte na kombinaci s mlékem, kefírem, perlivou vodou a alkoholem. Mohla by podráždit žaludek.

Redukuje hmotnost

I když jsou sladké, pomáhají hrozny hubnout. Víno totiž obsahuje až 80% vody a kromě cukru už téměř žádný tuk. Působí močopudně a tím pomáhá odvádět z těla nadbytečnou vodu a zmírňuje také celulitidu.

Pečuje o zuby a dásně

Usušením plodů vinné révy vznikají rozinky. Vědci zjistili, že – mimo jiné – prospívají také dásním a zubům. Obsahují totiž antioxidanty rostlinného původu, včetně kyseliny oleanolové, která zpomaluje růst některých bakterií v ústech, způsobujících zubní kaz a onemocnění dásní.

Skvělý bojovník proti vráskám

Ovocné kyseliny pomáhají vyhlazovat jemné vrásky. Podporují tvorbu kolagenu a mají omlazující účinky. Rozpůlené bobulky přiložte na obličej nebo je rozmačkejte a naneste na tvář. Po 10 minutách obličej opláchněte vodou. Do masky můžeme přidat i lžičku smetany.

Peeling s jadérky

Kosmetické přípravky s hroznovým vínem jsou velmi oblíbené. Kupříkladu jadérka hroznů můžete použít jako přísadu do doma vyrobeného peelingu, který skvěle rozjasní a vypne pleť.

Hroznový olej

Ze semínek hroznového vína se lisuje olej. Pro své pěstící kosmetické účinky byl známý již ve starověku. Pomáhá zvyšovat pružnost pokožky, zpevňuje ji a posiluje také vlasy a nehty. Obsahuje vysoké množství bioaktivních látek.