Krása Pro maminky Zdraví

V hlavní roli podprsenka

Ať máte ňadra velká nebo malá, podprsenka by měla být jako vaše druhá kůže. Víte však, podle čeho vybrat tu správnou podprsenku a jak se vyhnout častým chybám?

Tipy pro správný výběr

Správně zvolený obvod je takový, díky kterému se podprsenka, při zvednutí obou rukou, ani nehne. Vybírat si můžeme z celé řady různých typů. Může to být podprsenka klasická či s kosticemi. Nevhodně zvolený model je takový, u něhož odstávají košíčky nebo jsou příliš utažená ramínka. Pokud chcete dodat ňadrům objem, sáhněte do nabídky push-up podprsenek.

Pokud chcete nosit podprsenku s kosticemi, musejí sahat až za kořen prsou. Také obvod by měl skvěle padnout a to při zapnutí na první háček. Ideální volbou jsou podprsenky vyztužené jen tence, díky tomu vytvoří ten očekávaný push-up efekt.

Aby byla podprsenka zárukou pohodlí, musí její střední část těsně přiléhat k tělu, v případě kostic musejí obepínat celá prsa, nesmí nikde tlačit. Vhodně zvolená podprsenka nejen zajistí prsům pěkný tvar, ale navíc prospívá i vašemu zdraví.

  • Malá prsa

Některé ženy se za svá malá ňadra stydí. Pokud si však vyberou ten správný model podprsenky, bude jejich poprsí vypadat plnější.

  • Středně velká prsa

Při výběru podprsenky pro středně velká ňadra si dejte pozor, aby vám košíčky neodstávaly. Vytváří pak nepěkný vzhled.

  • Větší prsa

Při výběru podprsenky pro větší prsa dejte pozor na správný obvod. Jestliže je příliš velký, ramínka podprsenky pak neunesou váhu prsou a budou se nevzhledně zařezávat do ramenou. I když patříte mezi majitelky většího poprsí, nemusíte se obávat podprsenek vyztužených. Skvělá vám však padnou také podprsenky zvané bardot, které velmi decentním způsobem zvýrazní váš dekolt.