Krása Novinky

Bojujete s akné? Upravte vhodně svoji stravu

Příčin vzniku akné je celá řada. Patří mezi ně hormonální změny, psychická nebo fyzická zátěž či nesprávné hygienické postupy. Akné mohou způsobovat i některé druhy potravin. Naopak jiné jej zase mohou pomoci eliminovat.

Upravte svůj jídelníček

Voda – pomáhá z těla vyplavovat toxiny a udržuje pokožku hydratovanou a vláčnou.

Potraviny bohaté na vitamín E – podporují hojení kůže a brání ve vzniku jizev. Vitamín E je navíc známý tím, že brání vzniku infekcí a vyrovnává hladinu hormonů v těle. Do jídelníčku zařaďte tyto potraviny – pšeničné klíčky, rostlinné druhy olejů, ořechy, semínka nebo avokádo. Tělu, tolik potřebný vitamín E, dodají.

Potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny – omega-3 mastné kyseliny pomáhají snižovat záněty v těle. Ty mohou být jednou z příčin ucpávání pórů a tvorby akné. Tyto potraviny poskytnout dostatek omega-3 mastných kyselin – tučné ryby (losos, tuňák, makrela), vlašské ořechy, lněné semínko, semínka, fazole.

Potraviny bohaté na vitamín A – nedostatek tohoto vitamínu bývá často spojován se vznikem akné. Vitamín A se podílí na normální reprodukci kožních buněk. Kromě toho posiluje imunitu. Nalezneme jej v těchto potravinách – vejce, ryby, mléčné produkty, oranžové a žluté druhy ovoce.

Potraviny bohaté na vitamín C – ten je spojován s produkcí dvou důležitých proteinových složek pokožky zvaných elastin a kolagen. Tyto dvě složky udržují pokožku pevnou a zdravou. Kromě toho podporuje rychlejší hojení. V těchto potravinách naleznete větší množství vitamínu C – citrusy, brokolice, červená paprika, listová zelenina nebo sladké brambory.

Glutamin – jedná se o aminokyselinu, která pomáhá odstraňovat pupínky. Vyrovnává hladinu cukru v krvi a pomáhá při stabilizaci stresových reakcí. Přirozeně se vyskytuje v rybách a v mase.