Krása Novinky Zdraví

Arganový olej v kosmetice

Chemické kosmetické přípravky a pleťové krémy jsou stále více nahrazovány přírodními oleji, které vznikají lisováním z přírodnin a na naši pleť mají blahodárný vliv. Samozřejmě tomu tak není v každém případě, protože je třeba vybrat vhodný olej podle typu vaši pleti, což mnoho lidí opomíjí a sáhnou po prvním oleji, který jim padne pod ruku. Pojďme se seznámit s jedním z přírodních olejů, kterým je právě velice oblíbený arganový olej.

Vznik arganového oleje

Arganový olej je olej, který je vytloukáván z plodů arganie trnité. Tato rostlina je nejčastějí využívána v Maroku. Z důvodu omezené oblasti rozšíření arganie je tento olej jedním z nejvzácnějších a zároveň také jedním z nejdražších. Existují právě dva druhy arganového oleje, a to potravinářský a kosmetický. Pojďme si říci více o tom kosmetickém!

Výroba arganového oleje

Výroba arganového oleje

Využití v kosmetickém průmyslu

arganový olejArganový olej je v kosmetickém průmyslu velice oblíbený, a to proto, že obsahuje mnoho účinných látek, které mají blahodárný vliv na naši pleť. Řadí se mezi ně tokofelory, karoteny, esenciální oleje a vitaminy. Je vhodný jak na pokožku, tak i na vlasy a na nehty.

Účinky oleje na pleť

  • vyhlazuje vrásky
  • hydratuje a vyživuje
  • snižuje tvorbu kožního mazu
  • je vhodný na ekzémy, akné, popáleniny a další kožní problémy

Pro koho je vhodný?

Arganový olej je vhodný pro všechny typy pleti, jelikož je antialergický. Zároveň je vhodný pro starší a ochablou pleť, kterou dokáže vyživit a vyhladit vrásky. Arganový olej je jedním slovem zázrak, ale rozhodně nemůžu říci, že bude sedět všem. Teď už je jen na vás, jestli si za něj připlatíte, nebo zůstanete u své oblíbené kosmetiky.