Doporučujeme

Smoothie plně vynahradí jedno jídlo dne: Víte, jak na něj?

Moderní název smoothie je výživná porce jednoho jídla a současně i osvěžující občerstvení. Abyste si vytvořili lahodný koktejl, stačí smíchat pár ingrediencí a téměř v okamžiku si ho užíváte. Unikátní skladba živin, kterou si umícháte, je pro vaše tělo prospěšnou dávkou vitamínů, minerálů, stopových prvků, antioxidantů a dalších cenných látek, např. vlákniny. Nejlepší je kvalitní bio ovoce a zelenina neobsahující žádné pesticidy.

Skladba smoothie

Záleží na vaší fantazii, ale smoothie obsahuje mimo ovoce a zeleniny také nějakou tu tekutinu. K mixování vám skvěle poslouží smoothie mixér, vyberte si ten nej.

Tekutinu přilijte do mixéru jako první, jedná se o množství asi 1-2 šálků. Někdo raději vodnatější smoothie, jiný hustší. Může to být voda (filtrovaná nebo pramenitá), mléko – mimo klasického i mandlové nebo kokosové, čaj, kefír, jogurt, atd. Strukturu nápoje dále ovlivní použité ovoce. Krémovější a hutnější bude s banány, drinku dodá i smetanovo – sladkou chuť. Kdo nemá rád banány jistě mu vystačí i mango, avokádo, hrušky a třeba jablka. Vodnatější smoothie je z ananasu a melounu. Také mražené ovoce či kostky ledu poměr surovin rozředí. Tak jaký bude ten váš okouzlující a nezapomenutelný koktejl?

Zelené smoothie jako detoxikační prostředek

Zelené superpotraviny jako špenát, kapusta, zelené listy ředkve, pampelišky, rukoly a salátu jsou výborným zdrojem živin, které šetrně vyčistí tlusté střevo od toxických látek a chemikálií.

Stále vám ve smoothie něco chybí?

Nutriční hodnotu posílíte lněným semínkem, chia, plody goji, mořskou řasou, šťávou z acai či Aloe vera. X variant vám dává x možností tvořit. Smoothie neobsahuje žádná barviva ani konzervanty, je tedy daleko výživnější, než kupované džusy. To je všem po přečtení článku zřejmě jasné.