Novinky Pro maminky Rodina Sex & vztahy Zdraví

Jak otěhotnět? I.

Pro některé ženy vtípek, pro jiné vážná otázka. Prostě to nejde a nejde. Žijeme v hektické době, kdy tělo zapomíná na svůj prvotní úkol – množit se. U někoho to však chce prostě čas, a propos – děláte vše správně?

1. Nemyslete na to, že miminko chcete. V posteli se má milovat a ne dělat děti, takhle by to nešlo, dámy. Vysadila jste přece prášky, a to už je snad stěžejní utvrzení v tom, že jste o dítěti přesvědčena. Paradoxně právě nejzaměstnanější ženy se starostmi až nad hlavu, „zapadnou“ okamžitě oproti těm, které jsou v klidu a mají čas myslet na plánování pokojíčku a rodinný život. Život se přece nemůže nalajnovat…

2. Preventivně se už „dopujte“ vitamíny a dopřejte si bylinné čajíčky. Doslova vitamínovou bombou, určenou pro ženy, plánující děťátko, je italský NosiFol, při kterém cítíte, jak jste doslova dopovány energií. Měl by se užívat 1x denně, jedná se o rozpustný sáček ve vodě vynikající citrónové chuti, ovšem vzhledem k ceně (cca 500 Kč/20 sáčků) a k tomu, že nic se nemá přehánět, aby neodezněly účinky, postačí dle lékařské rady sáček co 2-3 dny. Výživový doplněk NosiFol v sobě obsahuje všechny potřebné vitamíny pro nastávající maminky i pro růst plodu – proteiny, lipidy, sacharidy, inositol, kyselinu listovou, hořčík, vitamín B6 a B12. Nemusíte tak polykat vícero pilulek a každému výrobci platit přirážku za značku.nosifolZ čajíčků je třeba vyzdvihnout kontryhel a maliník (ten můžete popíjet až do samotného porodu), o kterých jsem již psala v souvislosti s menstruací. Ovšem nepřehánějte to, maximálně 2 šálky denně! Babská rada pak doporučuje pojídání včelí mateří kašičky.