Doporučujeme

Pohádková vesnička v Kamenici nad Lipou

Pohádková vesnička v Kamenici nad Lipou a zážitkový zábavný areál Fábula nabízí zábavu pro všechny od 2 do 99 let. Jde o ideální výlet za každého počasí, i když prší.

Užijte si atrakce venku, pod střechou i v chládku pohádkového sklepení. Zajímavý program na víkend je dobrým tipem pro rodinný výlet. U skřítka Fábuly se zabaví všichni ve věku od 2 do 99 let a vyzkouší si nepřeberné množství druhů zábavy. Bez telefonu, tabletu i počítače si vaše děti domů odnesou spoustu zážitků. Pro starší děti je tu únikovka Útěk ze žaláře nebo dobrodružná hra Tajemné šifrování vhodná pro školáky ve věku 6 až 15 let. Únikovou hru můžete také jako jedinou navštívit samostatně při objednání předem, bez návštěvy areálu Fábuly. Vynechat zábavní park by byla ale velká škoda. Vyrazte sem na výlet, i když prší.

Letos se otvírá už 5. května

Zábavní park Fábula je každoročně otevřen každý den po celé letní prázdniny, kdy nabízí rodinám s dětmi neskutečně nabitý program plný akcí a atrakcí. Na přání všech návštěvníků se letos otevírá již 5. května. Každou květnovou a červnovou sobotu a neděli lze do Fábuly vyrazit za zvýhodněné nižší vstupné. Parní pohádkové vlaky v minulosti bývaly beznadějně vyprodány. Letos můžete vyrazit každé úterý a čtvrtek. Výlet do parku Fábula lze spojit s romantickou cestou, gastronomickým zážitkem při návštěvě zrekonstruovaného Kamenického pivovaru či s prohlídkou zámku se zahradami a prastarou lípou. Koupání vám nabídne jedno z nejčistších koupališť v jižních Čechách, lom Antonka, vzdálený pouhých 2 km od parku.

Kam se vydat na výlet

Rodinný výlet si můžete užít i na kolech. Jižní Čechy i kraj Vysočina jsou prostě nádherné. Z Jihlavy vyrazte na zříceninu hradu Rokštejn. Z Kamenice nad Lipou přes Mnich a Huťský potok zase kolem rybníků mezi poli a pastvinami přes obec Mnich s Památníkem slovanského bratrství k poctě padlých partyzánů. V malebném městečku Kamenice nad Lipou vás čeká zámek, expozice s výstavou hraček, krásná zámecká zahrada a prastará lípa. Navštivte ZOO v Jihlavě i Jihlavské podzemí, které je druhé největší na území republiky. Chodby vznikly propojením sklepů od konce 13. století tesaných ve skále, často ve3. patrech pod sebou. V nejhlubším místě vede trasa 18 m pod povrchem a unikátem je fosforeskující chodba. Podívejte se, kam na výlet s dětmi.